Úvod > Aktuality > Na Lipně budete svědky extrémního závodu Lipno Spartan Trifecta

Na Lipně budete svědky extrémního závodu Lipno Spartan Trifecta

Vydáno 17. září 2018 Letní sporty
Sobota 22. září a neděle 23. září bude v Lipně nad Vltavou patřit extrémnímu závodu s názvem Lipno Spartan Trifecta, jehož součástí je například plazení v bahně, šplhání po laně, házení oštěpem na terč, běhání s pískem na zádech, zdolávání překážek a další extrémní disciplíny. Zajímavostí je i to, že závod chce poprvé v historii zdolat i vozíčkář.
Sparta raceSpartan Race, který se uskuteční na Lipně o víkendu 22. a  23. září je jedním z nejpopulárnějších závodů překážkového běhání v extrémních podmínkách na světě. Běží se za jakéhokoliv počasí a terén bývá velmi náročný. Závodníci se brodí bahnem, šplhají, přelézají, přeskakují a překonávají překážky, které pro ně připravují i profesionální vojáci. Ve střední Evropě se seriál ročně skládá z 15 až 17 závodů, které se mimo jiné konají na Slovensku, v Maďarsku, Polsku nebo Rumunsku.

Spartan raceTrasy jsou navrženy tak, aby byly atraktivní, jak pro samotné závodníky, tak i pro diváky. Ti budou mít možnost vidět překážky, které budou umístěny u Mariny, spodní a horní stanice lanovky a v blízkém okolí. Extrémně náročný bude Huricane Heat 12 hour, který je připravený pro 60 nejtvrdších závodníků, aby otestoval každou stránku jejich mentálních, intelektuálních a fyzických schopností.

Na trať nejnáročnějšího závodu se například chystá i Martin Zikmud, který se narodil s rozštěpem páteře, nehýbe dolními končetinami a „běhá“ pomocí francouzských holí. Na trati mu bude pomáhat jeho osobní trenér, který ho přes některé překážky bude muset přenést. Vůbec poprvé se na trať vydá také závodník Petr Očenášek na invalidním vozíku.
Landal Marina Lipno

Landal Marina Lipno

Široké možnosti trávení aktivního odpočinku nabízí Landal Marina přímo u jezera Lipno. Ubytování v 307 komfortních apartmá.