Úvod > Aktuality > Na Letné se chystá oslava masopustu
Na Letné se chystá oslava masopustu
"> "> Na Letené se chystá oslava masopustu "> Sraz masek bude 7. února 2015 mezi 11:30 až 12:30 pred galerií Scarabeus "> Mezi 13. – 14. hodinou bude první zastávkou pruvodu masek Národní zemedelské muzeum
Zážitky

Na Letné se chystá oslava masopustu

  • Vydáno26. února 2019
Na pražské Letné proběhne již v sobotu 2. března šestý ročník Letenského masopustu. V tento den budou zdarma přístupné expozice Národního zemědělského muzea, stálá expozice Muzea kávy i expozice Národního technického muzea pro ty, kteří příjdou v masce. Chybět nebude ani veselý průvod masopustních maškar.
Letenský masopustSraz masek bude 2. března 2019 od 10:00 hodin na Strossmayerově náměstí (před kostelem sv. Antonína), pak se průvod přesune k Národnímu technickému muzeu, kam dorazí asi v 10:30 hodin. Tam čeká maškary setkání s chůdaři a od 12 do 13 hodin si mohou kostýmovaní účastníci prohlédnout expozice NTM zdarma. Potom se všichni vydají směr Národní zemědělské muzeum.

U NZM čeká maškary a diváky bohatý program, ve 13:15 české tance, děti potěší čtení pohádek od 14:00 do 15:00 hodin anebo divadlo v 16:00 hodin. Z tematických výstav si prohlédnete fotografický cyklus Masky Barbory Bálkové, výstavu fotografií Letenské masopusty, zajímavá bude i výstava Maska a oděv SPŠ oděvní z Prahy 7 anebo expozice Dráteník na vsi.

Letensky masopust_nzmUž dopoledne od 10 hodin si můžete s dětmi v Národním zemědělském muzeu zahrát na muzejním dvoře hru Ztratilo se zvíře. V rámci hry děti vyzkouší svou mušku i rychlost, budou hledat stopy a poznávat zvěř. Doplnit energii doporučujeme u stánků s občerstvením, které budou na dvoře k dispozici již od 9 hodin. O hudební doprovod akce se postarají flašinetář, harmonikář i další muzikanti.

V 16:45 se maškary přesunou k Vodárenské věži, kde proběhne odsouzení Bakcha a jeho oplakávání. Poslední masopustní zastávkou Prahy 7 bude galerie Scarabeus na Letenském Montmartru v ulici Jana Zajíce 7 (poblíž stadionu Sparta), kam maškary dorazí cca v 18:00 hodin. Masky mají vstup zdarma na komentovanou prohlídku expozice Muzea kávy i na veselý pořad Masopust juž nastal! aneb Český Barokní Carneval souboru Ritonello.
Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Zveme vás i na vyhlídkovou terasu na střeše muzea s výjimečným výhledem na celou Prahu.

Muzeum kávy – Galerie Scarabeus

Muzeum kávy – Galerie Scarabeus

Expozice pražského Muzea kávy je poklonou tradici kávové kultury od jejích počátků přes cestu staletími kolem světa. Muzeum kávy, cukrárna a kavárna Alchymista tvoří společně s Galerií Scarabeus unikátní celek. Milovníci kávy si v muzeu přijdou na své!

Vodárenská věž Letná

Vodárenská věž Letná

Letenská vodárna je 26 metrů vysoká pětipodlažní vodárenská stavba postavená v novorenesančním slohu. Stanová střecha oplývá vikýři, na špičce střechy je v nástavbě umístěn hodinový stroj. V posledním patře se nachází vnější ochoz umístěný na krakorcích.

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Národní technické muzeum Praha – ráj exponátů z oblasti vědy a techniky

Expozice NTM překvapí moderním muzejním pojetí. Svůj prostor tu nacházejí sbírky architektury, stavitelství a sbírka polygrafie. Nechybí stálé expozice Chemie kolem nás, Měření času, hutnictví, Interkamera a Technika hrou, expozice televizního studia nebo expozice kontaktních čoček.