Úvod > Aktuality > Na Kunětické hoře vstoupíte do pohádky

Na Kunětické hoře vstoupíte do pohádky

Vydáno 23. května 2018 Památky
Máte rádi pohádky? Pokud ano, tak si rozhodně nenechte ujít návštěvu Kunětické hory, kde se od čtvrtka 24. do soboty 26. května bude hrát večerní představení pohádky Kráska a zvíře.
Kráska a Zvíře na KuňcePodle staré francouzské pohádky vytvořil básník František Hrubín poetický text, který se stal součástí české klasické dramatické tvorby. Proslulé, téměř hororové téma je dobře známé i ze slavných filmových zpracování - a teď si ho můžete vychutnat pod širým nebem v jedinečných kulisách majestátní hradní stavby. Představení se na Kuňce bude hrát po tři večery, a to od čtvrtka 24. do soboty 26. května, vždy ve 20:30 – 23:30 hodin. Vstupné stojí 350 Kč a 390 Kč (cena podle sektorů).

Kráska a ZvířePohádka Kráska a Zvíře vypráví temný příběh o tom, jako zchudlý Kupec utrhne růži v tajemné zahradě, která patří Zvířeti. A Zvíře si to nenechá líbit, dokonce vyhrožuje Kupci smrtí. Kdyby se však jedna z jeho dcer obětovala, zachránila by tatínkovi život. Kupcovy dcery Málinka a Gábinka jsou marnivé a závistivé, na otci jim nezáleží, jediná Kráska ho opravdu miluje, a proto bez váhání odjede do zahrady, kde se potkává se Zvířetem, netvorem s lidským hlasem. Zvíře se do Krásky zamiluje a láska v něm probouzí člověka. Postupně na sebe bere lidskou podobu, zároveň však cítí osamění a blížící se konec. A v Krásce také roste neznámý krásný cit, který sílí…
Hrad Kunětická hora - Kuňka

Hrad Kunětická hora - Kuňka

Pozdně gotický hrad slavného rodu Pernštejnů vznikl přestavbou starého opevnění na přelomu 15. a 16. století. Výrazně jej poničila švédská vojska. Kunětická hora byla veřejnosti nepřístupná od roku 1973 do roku 1993. Dnes se z Kunětické hory stalo kulturní centrum Pardubicka.