Úvod > Aktuality > Na Kubánském náměstí začínají farmářské trhy

Na Kubánském náměstí začínají farmářské trhy

Vydáno 30. března 2019 Gurmánská turistika
Po osmi letech se na farmářské tržiště Kubáň vrací původní provozovatel – zapsaný spolek Archetyp. První trh pod taktovkou nového organizátora přivítá návštěvníky už v sobotu 30. března. Připravena je řada novinek i akcí, organizátoři navíc chtějí eliminovat plasty.
TrhFarmářské trhy se na Kubánském náměstí v Praze 10 začínají letos v sobotu 30. března a jejich provozovatelem se od letoška opět stal dobře zavedený spolek Archetyp, který se do Vršovic vrací po osmi letech. Trhy se budou konat tak, jak jsou na ně kupující zvyklí, tedy v úterky, čtvrtky a soboty, změna je jen v začátku trhů. Nebudou už od osmi, ale od 9:00 hodin, aby trh ráno nerušil místní obyvatele. Návštěvníci se ve všední dny mohou těšit až na 20 stánků, o sobotách pak jejich počet postupně během sezóny vzroste až na pětatřicet.

TrhyNa trh se vrátí původní farmáři, přibude ale i řada nových farem. Dobré tržiště musí mít kvalitní sortiment potravin. Dominantou je čerstvá zelenina a bylinky, samozřejmě české ovoce a mošty, poctivé uzeniny a maso z biofarem, řemeslná pekárna, mléko a mléčné výrobky - jogurty, mléko, máslo a sýry. Nesmí chybět dobré české víno, pivo z minipivovaru a kvalitní káva. Na trhu bude možné koupit i med, džemy, sirupy, houby, řezané květiny, ryby, zvěřinu a koření. Samozřejmě záleží i na ročním období, letní trh bude bohatší na ovoce – k dostání budou jahody, broskve, třešně, meruňky i čerstvé saláty, na podzim pak odstartuje sezóna hub.

V úterý a čtvrtek se trhy konají od 9:00 do 18:00 hodin, v sobotu pak od 9:00 do 14:00 hodin.


Zahajovací trh přinese vtipná trička i prací sáčky

farmářský trhPod taktovkou nového provozovatele se první Farmářské trhy Kubáň budou poprvé konat poslední březnovou sobotu 30. března v 9 hodin. Děti i dospělí se mohou těšit na divadlo nebo živou muziku, kterou pro návštěvníky zajišťuje městská část. Podpořit farmářský trh budou moci návštěvníci v den zahájení sezóny také nákupem trička s vtipným motivem Kubáně, navíc proběhne i tombola a deset vylosovaných návštěvníků toto tričko získá.

Protože tržiště na Kubánském náměstí je dalším z těch, kde provozovatelé chtějí eliminovat plasty, bude možné si na zahajovacím trhu koupit i praktické prací sáčky z lehké síťoviny, které vydrží roky. Použít se dají na zeleninu i na pečivo a na všechny budoucí nákupy. Farmáři budou prodávat do papírových sáčků, občerstvení bude servírováno pouze na nádobí z přírodních materiálů, do porcelánu nebo do vlastních přinesených krabiček zákazníků.
Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.

Farmářské trhy na Kubáni

Farmářské trhy na Kubáni

První trh magického roku 2020 vypukne na farmářském trhu na Kubáni v sobotu 1. února a zahájíme ho sousedským opékáním kvalitních špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.