Úvod > Aktuality > Na Kosti se chystá víkend plný oslav a tajemství!
Památky

Na Kosti se chystá víkend plný oslav a tajemství!

  • Vydáno19. července 2016
Omrzely vás běžné prohlídky hradů a zámků? Tento víkend se na hradě Kost konají tradičně slavnosti k jeho založení hrabětem Benešem z Vartemberka. V letošním roce slavíme také 700 let od narození císaře Karla IV. Vzhledem k tomu, že jeden ze zakladatelů hradu pracoval na dvoře Karla jako jeho hofmistr, se na hradě rozhodli uspořádat 23. a 24. července oslavy výročí jeho narození.
V romantickém prostředí starobylého hradu Kost v srdci Českého ráje, necelých 70 km od Prahy, můžete oslavit 23. a 24. července narozeniny Karla IV. Těšit se můžete na  bohatý historický program v areálu celého hradu.

Nádvoří oživí během Lucemburských slavností středověká hudba, kejklířská a šermířská vystoupení. V prostorách hradních paláců bude probíhat ukázka toho, jak se na hradě žilo. Na zahrádce u Biberštejnského paláce můžete zhlédnout ukázky dravého ptactva. V černé kuchyni vám představí středověké recepty, zažijete ochutnávku netradičních jídel a při troše štěstí přiložíte i ruku k dílu.
Hrad Kost v Českém ráji

Hrad Kost v Českém ráji

Jedním z nejzachovalejších, nejvýznamnějších a zároveň posledních středověkých hradů v České republice je hrad Kost. Hrad se nachází asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj.