Úvod > Aktuality > Vyjeďte si na podzimní výlet vinohrady Uherskohradišťska

Vyjeďte si na podzimní výlet vinohrady Uherskohradišťska

Vydáno 4. října 2019 Letní sporty
14. ročník symbolického zavírání cyklostezek v centru Slovácka začne v sobotu 5. října v 8:30 hod. na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Cylisté vyjedou na trasy různé délky a náročnosti, vedoucí přes mikroregiony Uherskohradišťska. Součástí podzimní akce jsou dvě trasy pro pěší turisty. Kromě vinných sklípků můžou cyklisté i turisté navštívit řadu zajímavých míst a pamětihodností. Odpoledne bude pro malé a velké cyklisty i širokou veřejnost připravený bohatý kulturní program s losováním o „vinné“ i „nevinné“ ceny.
na kole vinohradyÚčastníci cyklistické akce si mohou vybírat nejenom podle názvu, délky a náročnosti, ale i doporučených zastávek, gastronomických lákadel nebo sympatií k vůdcům jednotlivých skupin. Během jízdy jednotlivými trasami máte možnost navštívit například areál Jízdy králů v Kunovicích, Víno Hruška, zámek Uherský Ostroh, šlechtitelská stanice vinařská Polešovice, Muzeum tupeské keramiky, Vlčnovské búdy, Velehrad, Centrum slováckých tradic Modrá, větrný mlýn Jalubí, Muzeum myslivců a pytláků Babice, památkový dům č. 157 Břestek a další zajímavosti.

VínoA na jaké výlety můžete vyjet? Na výběr je celkem sedm tras: nejstaršími z nich jsou dvě trasy pojmenované podle typických zdejších odrůd vína - Stezka Muškátu moravského (44,5 km, převýšení 108 m) a Rulandského bílého (35 km, převýšení 100 m). K nim přibyla později Stezka Blatnického Roháče (63 km, převýšení 149 m) a Stezka Za historií a vínem, zvaná též Stezka Velehradská (28 km, převýšení 84 m). Hezkou projížďkou je také pátá, příjemná Stezka Za Moravú (32,5 km, převýšení 63 m) kolem Baťova kanálu a přes stejnojmenný mikroregion. Trasa Stezky Dolním Poolšavím (41 km, převýšení 124 m) na cyklomapě pokrývá jihovýchodní část Uherskohradišťska. V rámci jubilejního 10. zavírání cyklostezek byla v roce 2015 vytyčena zatím nejmladší trasa - Stezka Salašská (28 km, převýšení 95 m), určená tzv. "pohoďákům" a rodinám s dětmi.

Uherské HradištěOd jara 2015 se k akci připojují i vyznavači pěší turistiky na dvou trasách - Sadské a Staroměstské. Díky spolupráci s místními partnery můžou účastníci akce navštívit muzea a památkové objekty na jednotlivých trasách zdarma nebo za zvýhodněné vstupné. V odpoledním programu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti se bude hrát, zpívat i tančit.
Baťův kanál - dovolená na obytných motorových lodích a hausbótech

Baťův kanál - dovolená na obytných motorových lodích a hausbótech

Pobyt blízko vody nebo přímo na vodě má své nenapodobitelné kouzlo. Pokud chcete strávit dovolenou, víkend nebo třeba jen několik hodin na lodi, nemusíte hned vyrážet do Holandska nebo Francie. Podobnou příležitost už totiž máte i u nás, a to na moravském Baťově kanálu, zvaném Baťák.

CHKO Bílé Karpaty - louky plné orchidejí

CHKO Bílé Karpaty - louky plné orchidejí

Chráněná krajinná oblast Bílé Karpaty byla zřízena dne 3.11. 1980 na území okresů Hodonín, Uherské Hradiště a Gottwaldov (dnes Zlín). Bílé Karpaty patří díky rozsáhlým loukám k nejcennějším lučním biotopům Evropy a jsou studijní plochou světového významu.

Uhersko-hradišťská vinařská stezka

Uhersko-hradišťská vinařská stezka

Převážně rovinatá trasa je ideální pro celodenní rodinný výlet. Vede převážně jen mírně zvlněnou pahorkatinou, po klidných silnicích a cyklostezkách. Na své si přijdou milovníci vína, lidové architektury i historických a přírodních památek. Celková délka trasy je 75 km.

Páteřní cyklostezka u Baťova kanálu

Páteřní cyklostezka u Baťova kanálu

Baťův kanál patří k nejoblíbenějším turistickým cílům Východní Moravy. Po jeho březích se můžete vydat po cyklostezce směrem od Kroměříže až do Hodonína. Celková délka cyklostezky je 80 kilometrů.

Cyklostezky a trasy v mikroregionu Ostrožsko

Cyklostezky a trasy v mikroregionu Ostrožsko

Vydejte se s námi po cyklostezkách a cestičkách krajem folkloru, tradic i bohaté historie. Vydejte se do vinných sklepů v Blatnici pod Svatým Antonínkem, k Baťově kanálu ve Veselí nad Moravou, k léčivým pramenům do Ostrožské Nové Vsi.