Úvod > Aktuality > Vyjeďte si na podzimní výlet vinohrady Uherskohradišťska
Vyjeďte si na podzimní výlet vinohrady Uherskohradišťska
"> "> "> "> ">
Letní sporty

Vyjeďte si na podzimní výlet vinohrady Uherskohradišťska

  • Vydáno2. října 2020
15. ročník symbolického zavírání cyklostezek v centru Slovácka začne v sobotu 3. října 2020 od 10:00 hod. na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Cylisté vyjedou na trasy různé délky a náročnosti, vedoucí přes mikroregiony Uherskohradišťska. Letos se akce bude muset obejít bez hromadného startu z Masarykova náměstí, průvodců na trasách a společného zakončení.
na kole vinohradyPrvní říjnový víkend můžete symbolicky uzavřít cyklostezky na Uherskohradišťsku a podpořit místní vinaře. A to i v souladu s opatřeními, kterým je letos akce maximálně přizpůsobena. Účastníci cyklistické akce si mohou vybírat nejenom podle názvu, délky a náročnosti, ale i doporučených zastávek. Během jízdy jednotlivými trasami máte možnost navštívit například areál Jízdy králů v Kunovicích, Víno Hruška, zámek Uherský Ostroh, šlechtitelská stanice vinařská Polešovice, Muzeum tupeské keramiky, Vlčnovské búdy, Velehrad, Centrum slováckých tradic Modrá, větrný mlýn Jalubí, Muzeum myslivců a pytláků Babice, památkový dům č. 157 Břestek a další zajímavosti.

VínoA na jaké výlety můžete vyjet? Na výběr je celkem pět tras: nejstaršími z nich jsou dvě trasy pojmenované podle typických zdejších odrůd vína – Stezka Muškátu moravského (37,4 km, převýšení 275 m) a Rulandského bílého (34 km, převýšení 308 m). K nim přibyla později Stezka Blatnického Roháče (59 km, převýšení 545 m). Pod názvem pohodové cyklotrasy „Po stopách cisterciáků“ najdete kromě zastávek u vinařů i trochu poučení z historie – a to především na Velehradě (25 km, převýšení: 220 m). Sadská stezka je druhá z tras, která nemá svůj název odvozen od odrůdy vína, ale od názvu městské části, kterou prochází. Jedná se o trasu pro pěší, která měří 10,5 km a převýšení je 89 m. Určená je tzv. "pohoďákům" a rodinám s dětmi.
 

Letošní zakončení sezóny bude bez hromadného startu a doprovodných akcí

Uherské HradištěDíky spolupráci s místními partnery můžou účastníci akce navštívit muzea a památkové objekty na jednotlivých trasách zdarma nebo za zvýhodněné vstupné.

Letos se akce bude muset obejít bez hromadného startu z Masarykova náměstí, průvodců na trasách a společného zakončení. Stezky nebudou v terénu fyzicky značeny. Budou však součástí mapové aplikace, a to včetně seznamu vinařů. Aplikaci si může každý stáhnout do mobilu. Odkaz získají všichni po odeslání registrace, která je letos zdarma.
Cyklostezka Baťův kanál – páteřní trasa podél kanálu

Cyklostezka Baťův kanál – páteřní trasa podél kanálu

Baťův kanál patří k nejoblíbenějším turistickým cílům Východní Moravy. Po jeho březích se můžete vydat po cyklostezce směrem od Kroměříže až do Hodonína. Celková délka cyklostezky je 80 kilometrů.

Uhersko-hradišťská vinařská stezka

Uhersko-hradišťská vinařská stezka

Převážně rovinatá trasa je ideální pro celodenní rodinný výlet. Vede převážně jen mírně zvlněnou pahorkatinou, po klidných silnicích a cyklostezkách. Na své si přijdou milovníci vína, lidové architektury i historických a přírodních památek. Celková délka trasy je 75 km.

CHKO Bílé Karpaty – louky plné orchidejí

CHKO Bílé Karpaty – louky plné orchidejí

Chráněná krajinná oblast Bílé Karpaty byla zřízena dne 3.11. 1980 na území okresů Hodonín, Uherské Hradiště a Gottwaldov (dnes Zlín). Bílé Karpaty patří díky rozsáhlým loukám k nejcennějším lučním biotopům Evropy a jsou studijní plochou světového významu.

Baťův kanál – dovolená na obytných motorových lodích a hausbótech

Baťův kanál – dovolená na obytných motorových lodích a hausbótech

Pobyt blízko vody nebo přímo na vodě má své nenapodobitelné kouzlo. Pokud chcete strávit dovolenou, víkend nebo třeba jen několik hodin na lodi, nemusíte hned vyrážet do Holandska nebo Francie. Podobnou příležitost už totiž máte i u nás, a to na moravském Baťově kanálu, zvaném Baťák.

Cyklostezky a trasy v mikroregionu Ostrožsko

Cyklostezky a trasy v mikroregionu Ostrožsko

Vydejte se s námi po cyklostezkách a cestičkách krajem folkloru, tradic i bohaté historie. Vydejte se do vinných sklepů v Blatnici pod Svatým Antonínkem, k Baťově kanálu ve Veselí nad Moravou, k léčivým pramenům do Ostrožské Nové Vsi.