Úvod > Aktuality > Na Karlově náměstí si užijete nákupy, design a zábavu s festivaly MINT Market a Praha žije hudbou
Kultura

Na Karlově náměstí si užijete nákupy, design a zábavu s festivaly MINT Market a Praha žije hudbou

  • Vydáno7. června 2019
Hudba k designovým trhům s jedinečnou módou, šperky i delikatesami MINT Market Praha neodmyslitelně patří. Stejně tak pohodová nálada, skvělá atmosféra a netradiční zážitky. Proto bylo logické propojit ho s festivalem pouliční zábavy Praha žije hudbou. A vytvořit tak dokonalou víkendovou akci, kterou 7. a 8. června 2019 ožije park na Karlově náměstí. Na návštěvníky tam bude čekat na 70 stánků od českých i zahraničních designérů a návrhářů originálních produktů.
MINT MarketMINT Market vždy nabízí svěží módu, krásné šperky, kvalitní doplňky a nadpozemské lahůdky. A vždy ještě něco navíc. Tentokrát třeba divadelní představení Pipi Dlouhá punčocha a dobrodružství v Praze od Divadla Na houpačkách. Pipi v něm poletí balónem na pomoc svému tatínkovi, který zrovna pobývá v Praze. Kromě toho si lidé s týmem časopisu Kreativ vyzkouší skládání papírového origami nebo si na chvíli odpočinou u tematických omalovánek. Park na Karlově náměstí je také dokonalou příležitostí k uspořádání malého pikniku. Komu se nechce vláčet s vlastní dekou, může si ji půjčit na místě. Vítaní jsou úplně všichni, včetně domácích mazlíčků. Proto je také vstup, jako vždy, zdarma.
 
pfm22kn33Na festivalu panuje perfektní atmosféra a každý den tam uteče jako voda. Letošní novinkou jsou nové střihy plášťů, nepromokavé mikiny a šaty z nových materiálů módní značky Design by Lucie. Mimo to bude i výprodej vzorků z ateliéru! Nakoupené úlovky si lidé odnesou ve stylové plátěné tašce s nápisem Konec igelitek v Čechách. Stačí vyplnit krátký dotazník na stánku naší módní značky Lovemusic a plátěnka bude jejich. Tašky budou rozdávány v rámci kampaně za lepší životní prostředí a odpovědné nákupy.

Letos MINT festival spojil své síly s další oblíbenou akcí, kterou je festival pouliční hudby Praha žije hudbou. Ten bude mít svá stanoviště na mnoha místech Prahy, ale hlavní stage bude na Karlově náměstí. Od pátku 7. do soboty 8. června 2019 nabídne celkem přes 500 koncertů a 200 umělců na více než 50 místech v hlavním městě.
Praha Žije Hudbou – festival pouličního umění

2.6.
3.6.
Praha Žije Hudbou – festival pouličního umění

Ulice, náměstí, parky, vnitrobloky a další místa letní Prahy budou patřit nejen muzikantům nejrůznějších žánrů, ale i divadelníkům, artistům či slamerům.

Další aktuality

Kde si užijte pravé vepřové hody? Na tradičních zabijačkách v únoru a březnu!

Jitrnice, jelita a další zabijačkové pochoutky budou v únoru a březnu k ochutnání na několika tradičních zabijačkách. Pozadu ovšem nezůstávají ani tradiční masopustní veselice, kde se také podávají pochoutky z vepřového masa. Vepřové hody a masopust doprovází vystoupení harmonikáře či dechovky a mnohdy jsou připraveny i ukázky „bourání“ vepřového masa.
Praha | Gurmánská turistika

Prožijte romantický i originální Valentýn v Praze

Užijte si svátek sv. Valentýna jako jedinečný víkend snů, který je plný romantiky. Nechte se hýčkat a opravdu okouzlit Prahou! Portál Kudy z nudy má tipy pro ty, kteří jsou zamilovaní, ale i ty co by se teprve rádi zamilovali... každý má nějaké přání a každý by rád, aby se mu splnilo. Vypravte za nejlepšími zážitky v Praze.
Praha | Lázně a wellness

Nechte se svést kouzlem valentýnské noci v pražské Botanické zahradě

Pozvěte svou drahou polovičku na romantické rande do tropického pralesa a prožijte nezapomenutelný valentýnský večer. Dozvíte se zajímavosti z milostného života rostlin, vychutnáte si sklenku vína z vinice sv. Kláry a dáma obdrží růži. Na tuto akci, která se koná v úterý 14. února, platí zvláštní vstupné a místa je nutné rezervovat předem.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním.
Praha | Zážitky