Úvod > Aktuality > Na Kampu za výtvarným uměním: Museum Kampa je mezi 10 nejlepšími muzei Evropy
Kultura

Na Kampu za výtvarným uměním: Museum Kampa je mezi 10 nejlepšími muzei Evropy

  • Vydáno19. května 2015
Britský deník The Guardian ve svém pondělním vydání zařadil Museum Kampa mezi deset nejlepších muzeí v Evropě, které rozhodně stojí za to navštívit.
Autor článku se ve svých tipech nezaměřuje na světově známá a proslulá velká muzea a galerie, ale menší netradiční soukromé instituce, které se dostávají do povědomí veřejnosti. Doporučuje mimo jiné také Musée Zadkine v Paříži, Caixa Forum v Madridu, Centrale Montemartini v Římě nebo Vasarelyho muzeum v Budapešti.

Museum Kampa od svého otevření v roce 2003 spravuje sbírky středoevropského moderního umění a děl Františka Kupky a Otto Gutfreunda. Pravidelně připravuje krátkodobé výstavy nejen autorů zastoupených ve sbírkách, ale i dalších českých a zahraničních tvůrců.

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových všechny své sbírky soustavně doplňuje a rozšiřuje. Mimo jiné stojí za zmínku například akvizice děl Františka Kupky ze sbírky Lilli Lonngren Anders, která je v současnosti vystavena veřejnosti. Zakoupením této kolekce Nadace rozšířila a vhodně doplnila sbírku manželů Mládkových a dává návštěvníkům možnost pochopit přerod Kupkovy figurativní tvorby do abstraktní roviny a jeho myšlenky, které tomuto zlomu v jeho tvorbě předcházely.

Kromě stálé expozice Františka Kupky probíhá výstava Vladislava Mirvalda, která potrvá do 6. července 2015.
Museum Kampa – objevte sbírky umění 20. století

Museum Kampa – objevte sbírky umění 20. století

Prohlídka Musea Kampa, možná i s odborným výkladem, vás zavede do tajů světa moderního umění. Museum Kampa, Nadace Jana a Medy Mládkových, pečuje o rozsáhlé sbírky dvou ikon v dějinách umění 20. století, Františka Kupky a Otto Gutfreunda, a o Sbírku středoevropského moderního umění.