Úvod > Aktuality > Na Kampu za výtvarným uměním: Museum Kampa je mezi 10 nejlepšími muzei Evropy
10 tipu kam do galerie
Kultura

Na Kampu za výtvarným uměním: Museum Kampa je mezi 10 nejlepšími muzei Evropy

  • Vydáno19. května 2015
Britský deník The Guardian ve svém pondělním vydání zařadil Museum Kampa mezi deset nejlepších muzeí v Evropě, které rozhodně stojí za to navštívit.
Autor článku se ve svých tipech nezaměřuje na světově známá a proslulá velká muzea a galerie, ale menší netradiční soukromé instituce, které se dostávají do povědomí veřejnosti. Doporučuje mimo jiné také Musée Zadkine v Paříži, Caixa Forum v Madridu, Centrale Montemartini v Římě nebo Vasarelyho muzeum v Budapešti.

Museum Kampa od svého otevření v roce 2003 spravuje sbírky středoevropského moderního umění a děl Františka Kupky a Otto Gutfreunda. Pravidelně připravuje krátkodobé výstavy nejen autorů zastoupených ve sbírkách, ale i dalších českých a zahraničních tvůrců.

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových všechny své sbírky soustavně doplňuje a rozšiřuje. Mimo jiné stojí za zmínku například akvizice děl Františka Kupky ze sbírky Lilli Lonngren Anders, která je v současnosti vystavena veřejnosti. Zakoupením této kolekce Nadace rozšířila a vhodně doplnila sbírku manželů Mládkových a dává návštěvníkům možnost pochopit přerod Kupkovy figurativní tvorby do abstraktní roviny a jeho myšlenky, které tomuto zlomu v jeho tvorbě předcházely.

Kromě stálé expozice Františka Kupky probíhá výstava Vladislava Mirvalda, která potrvá do 6. července 2015.
Museum Kampa – objevte sbírky umění 20. století

Museum Kampa – objevte sbírky umění 20. století

Prohlídka Musea Kampa, možná i s odborným výkladem, vás zavede do tajů světa moderního umění. Museum Kampa, Nadace Jana a Medy Mládkových, pečuje o rozsáhlé sbírky dvou ikon v dějinách umění 20. století, Františka Kupky a Otto Gutfreunda, a o Sbírku středoevropského moderního umění.

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (13.4. – 14.4.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Moravský ples v Praze, Zahájení turistické sezony v Příbrami, UmTrh na Palachově náměstí, Celodenní vystavení souprav metra v Depu Kačerov, Klášter Sázava – speciální prohlídka kláštera a jeho okolí pro malé i velké. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

Oslavte Den Evropy a 20 let od vstupu České republiky do EU

Oslavy Dne Evropy se konají druhý květnový týden na veřejných prostranstvích evropských měst každý rok. Evropská unie oslavuje 9. května vyhlášení Schumanovy deklarace v roce 1950 a úspěchy, kterých dosáhla. Česká republika si letos připomíná dvacet let od vstupu do Evropské unie. Zároveň brzy nastanou evropské volby a Evropský parlament zve na zajímavé akce po celé Evropě. Kudy u nudy vás zve na pár vybraných akcí v Praze, Jihlavě, Trojmezí nebo Hradci Králové.
Praha | Kultura

Užijte si pohyblivý svátek hanami a piknik pod rozkvetlými sakurami

Dříve byly oslavy příchodu jara a rozkvetlých sakur doménou japonské šlechty. Dnes si hanami, pozorování krásy rozkvetlých květů, můžete užít i v Praze. Závan Japonska zažijete 20. dubna v překrásném Clam-Gallasově paláci a 27. dubna v parku Hanspaulka. Nechte se okouzlit rozkvetlými stromy i japonskou gastronomií a kulturou.
Praha | Příroda

Televizní věž, Švejk, Kafka a Nobelova cena: poznejte žižkovská zákoutí

Jak dobře znáte Žižkov, jednu z nejznámějších pražských čtvrtí? Víte, že se můžete projít po starém popravišti, že z několika míst se otevírají fantastické výhledy na centrum města a že Žižkov má dodnes bohémské srdce? Například jedna stará tančírna se stala domovem divadla Járy Cimrmana.
Praha | Památky

Renovovaný hlavní dalekohled se vrací na Štefánikovu hvězdárnu

Ve středu 10. dubna 2024 bude od 10 hodin za pomoci těžké techniky instalován zpět do kopule největší dalekohled Štefánikovy hvězdárny. Tento jedinečný přístroj vážící 5,5 tuny prošel v uplynulých dvou letech v německé Jeně kompletní renovací. Pro veřejná pozorování bude dalekohled k dispozici v květnu, kdy se zároveň návštěvníci hvězdárny budou moci podrobně seznámit s jeho historií v rámci připravované výstavy „Návrat krále“.
Praha | Památky

Evropa v Česku: proč máme rádi Francii?

Gurmánské speciality od cibulačky až po crème brûlée a makronky, víno, sýry, Cannes a nejslavnější filmový festival na světě, Paříž, Le Mont Saint Michel, zámky na Loiře, cyklistický závod Tour de France, Azurové pobřeží, Bretaň a Provence provoněná levandulí: je tolik věcí, které máme rádi ve Francii! Seriál o evropských zemích pokračuje na západě Evropy. Pojďte s Kudy z nudy poznat Francii!
Praha | Kultura

Máme pro vás tipy na výlet, kde se v Praze nebudete nudit

Rádi byste vyrazili na výlet v Praze? Nevíte kam na výlet s dětmi v Praze nebo se jen chcete podívat, co se kde děje? Zkuste se s námi vydat za zábavou, poznáváním i sportem! Podívejte se na naši nabídku – můžete si vybrat pražskou zoo, technické unikáty a letadla, výpravu za mašinkami či Legem, dinosaury anebo bobovou dráhu na Proseku či Sportovní areál Gutovka a mnoho dalšího.
Praha | Zážitky

Provoz pražského metra letos slaví 50. výročí: tipy na akce, zážitková turistika a geolokační hry

Ve čtvrtek 9. května 2024 to bude přesně 50 let, co na trase linky C mezi dnešní Florencí a Kačerovem vyjelo v 9 hodin a 19 minut první metro. Od doby, kdy pražské podzemí brázdily těžké vagony sovětských vozů se mnohé změnilo. Připomeňte si historii i zajímavosti pražského metra na akcích k oslavám tohoto výročí, které Dopravní podnik hlavního města Prahy pořádá v dubnu a květnu 2024.
Praha | Zážitky