Úvod > Aktuality > Na jihočeských památkách bude znít hudba - v srpnu začínají Jihočeská intermezza
Na jihočeských památkách bude znít hudba - v srpnu začínají Jihočeská intermezza
"> "> ">

Na jihočeských památkách bude znít hudba - v srpnu začínají Jihočeská intermezza

Vydáno 31. července 2019 Kultura
V srpnu vybrané památky hostí druhý ročník Jihočeských intermezz - koncertů pořádaných ve spolupráci s Jihočeskou filharmonií. Na hradě Rožmberk se 1. 8. představí violoncellista Jiří Bárta, zahrada zámku Kratochvíle propůjčí 8. 8. romantickou kulisu příběhu o lásce a zradě v Baladě pro banditu (8. 8.), v klášteře Zlatá Koruna 15. 8. přednese za klavírního doprovodu výběr z nejlepších světových operních árií sopranistka Martina Janková, na hradě Nové Hrady 28. 8. zazpívá Ondřej Ruml písně Jaroslava Ježka a dua Voskovec a Werich.
jihočeská intermezzaJihočeská filharmonie připravuje druhý ročník originálního festivalu - přehlídku, nazvanou Jihočeská intermezza. Záměrem tohoto festivalu je vrátit hudbu tam, kde vždy bylo její místo, tedy do historických šlechtických objektů a současně zpestřit letní život památek o krásnou hudbu, která se dosud na objektech kraje příliš nevyskytovala.

Festival zahájí ve čtvrtek 1. srpna violoncellista Jiří Bárta na hradě Rožmberku. Program začne v 19:00 hodin na hradním nádvoří. Další čtvrtek 8. srpna rozezní zahradu zámku Kratochvíle melodie z muzikálu Balada pro banditu. Jihočeská intermezza budou potom pokračovat 15. srpna ve Zlaté koruně, kde bude na programu koncert Martiny Jankové (soprán) a Ivo Kahánka (klavír). Příchozí v klášteře čeká výběr z těch nejlepších světových operních árií.

Nové HradyDo barokní hudby se zaposloucháte 22. srpna v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou. Juan Carlos Muñoz, Mari Fe Pavón a Manuel Muñoz rozezní barokní mandolíny, Jean-Daniel Haro dá vyniknout viole de gamba a Jean-Christophe Leclère doprovodí své kolegy na cembalo. Ve čtvrtek 29. srpna bude veselo na Nových Hradech - přijede tam Ondřej Ruml s Matej Benko Quintetem a rozezvučí nádvoří hradu známými melodiemi Voskovce, Wericha a Ježka. Těšit se můžete na skladby Tmavomodrý svět, Svítá, Nebe na Zemi, Kat a blázen, Šaty dělají člověka, David a Goliáš, Klobouk ve křoví, Potopa, Stonožka, Život je jen náhoda, Tři strážníci, Ezop a brabenec a další.

Vstupenky na Jihočeská intermezza lze zakoupit online nebo na pokladně Jihočeské filharmonie, a to každý všední den od 13:00 do 17:00 hod.
Hrad Nové Hrady - jihočeská perla

Hrad Nové Hrady - jihočeská perla

Historický hrad z 13. století vítá své návštěvníky v obci Nové Hrady u Českých Budějovic. Hrad nabízí tři prohlídkové trasy v ledním období a jednu v zimě.

Hrad Rožmberk - prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Hrad Rožmberk - prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Prohlídková trasa hradu Rožmberk přivádí návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale od sezóny 2010 představuje také slavný rod Buquoy, který držel hrad od roku 1620 až do konce druhé světové války.

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie je uměleckohistorické muzeum Jihočeského kraje, které patří do pětice největších institucí svého druhu v České republice. V galerii, která je umístěna u zámku Hluboká, se představuje nabídka stálých expozicí gotického umění jižních Čech a nizozemského malířství 16.-18. stol.

Klášter Zlatá Koruna - historie na vás dýchne ze všech stran

Klášter Zlatá Koruna - historie na vás dýchne ze všech stran

Několik kilometrů od Českého Krumlova stojí na ostrohu, obtékaném ze tří stran řekou Vltavou, půvabný cisterciácký klášter, jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě. Místo vyzařuje zvláštní poklidnou atmosféru, tolik odlišnou od hektického tempa dnešního světa.

Zámek Kratochvíle - užijte si kouzlo rožmberského letohrádku

Zámek Kratochvíle - užijte si kouzlo rožmberského letohrádku

Renesanční klenot mezi rybníky Netolické pánve. Sen italského stavitele, který v cizích službách vzpomíná na vzdálený domov. Panský rozmar, který přinesl úchvatný výsledek. To všechno je Kratochvíle, malebné panské sídlo s jezdeckým areálem, obklopené lesy, rybníky, alejemi a pastvinami.