Úvod > Aktuality > Na jeden den zakotví v Praze plovoucí galerie Bojda
Na jeden den zakotví v Praze plovoucí galerie Bojda
">

Na jeden den zakotví v Praze plovoucí galerie Bojda

"Na jeden den zakotví v Praze plovoucí galerie, kterou ze starého lodního taxíku vytvořil výtvarník Miroslav Liederhaus. Loď jménem Bojda představí 17. listopadu na Rašínově nábřeží expozici čtyř autorů. V budoucnu by tato putovní výstavní síň měla brázdit nejen české, ale i evropské řeky. "
Kromě výtvarníka Miroslava Liederhause, který jako umělecký kovář kombinuje kov s foukaným nebo tvarovaným sklem, představí na lodi své práce sochař Jaromír Švaříček, umělecký kovář Libor Hurda a výtvarník a básník Petr Voříšek.

Autoři chtějí plovoucí galerii Bojda poprvé představit návštěvníkům a na jaře regulérně vyplout po evropských řekách a přístavních městech. Postupně se bude loď dále rekonstruovat.

Jako inspirace plovoucí galerii Bojda posloužil obdobný projekt, který brázdí vody v Nizozemsku. V plovoucí galerii neplánují autoři expozice jen prezentace zavedených autorů, ale především talentovaných, třeba i začínajících tvůrců. Zastávky v jednotlivých přístavech by měly být vyplněny výtvarnými a sochařskými workshopy se zaměřením na užité umění.

Už v sobotu 17. listopadu můžete spatřit potenciál plovoucí galerie. Čtrnáctimetrová motorová loď Bojda byla vyrobena v roce 1939 v Německu a původně sloužila jako vodní taxík v Hamburku. Do Česka dorazila poprvé letos v létě.