Úvod > Aktuality > Na hradě Švihov odhalíte Tajemství inkvizitora
Na hrade Švihov odhalíte Tajemství inkvizitora
"> Na hrade Švihov odhalíte Tajemství inkvizitora "> Letošní rocník vás presune v case do 16. století "> Cena vstupného je pro dospelého 150 Kc
Zážitky

Na hradě Švihov odhalíte Tajemství inkvizitora

  • Vydáno2. července 2014
Na hradě Švihově bude v pátek 4. července od 17 hodin zahájeno již tradiční Dobývání hradu. Letošní bitva se jmenuje "Tajemství inkvizitora aneb co ve smolných knihách nenajdete" a přenese vás do bouřlivých časů selských válek, kdy vrcholil fenomén čarodějnictví.

Hrad ŠvihovJiž pojedenácté ožije vodní hrad Švihov v páte 4. a v sobotu 5. července komponovaným programem s názvem Dobývání hradu. V pěti hodinovém bloku nejrůznějších vystoupení se střídá tanec, šerm, přednáška o palných zbraních a hudba. Vrcholem večera je už tradičně velkolepá bitva o hrad, zhruba 90 minut dlouhý výstup, rozdělený do dvou částí, v němž se pojí divadlo, šerm i napínavá akce s využitím autentických dobývacích strojů

Letošní podtitul akce je nazván Tajemství inkvizitora – aneb co ve smolných knihách nenajdete. Ten vás přesune v čase do první poloviny 16. století, do časů bouřlivých selských válek, doby bájí, legend a lidových pověr, kdy vrcholil fenomén čarodějnictví. Akce, která se uskuteční za každého počasí, proběhne v pátek 4. července a v sobotu 5. července. Vče vypukne v 17 hodin, první část bitvy začne v 19, druhá pak ve 21 hodin.

Cena vstupného je pro dospělého 150 Kč. Děti, studenti, důchodci, držitelé průkazu ZTP/P zaplatí 100 korun a 350 Kč se vztahuje na vstupné pro celou rodinu (max. 2 dospělí a 2 děti).

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Vodní hrad Švihov – skvost, který stojí za to vidět zblízka

Jednou z nejmohutnějších fortifikačních staveb v Čechách je vodní hrad Švihov nedaleko Klatov. Po celou turistickou sezónu hrad žije nejen prohlídkami, ale také nesčetnými doprovodnými akcemi.