Úvod > Aktuality > Rozhlédnete se z věže hradu Sukoslav pod Milešovkou
Na hrade Sukoslav pod Milešovkou se v sobotu otevre vyhlídková vež
"> Na hrade Sukoslav pod Milešovkou se v sobotu otevre vyhlídková vež "> Slavnostní zahájení zprístupnení veže bude ve 13:00 hodin "> Romantická zrícenina zaujala režiséra Zdenka Trošku
Památky

Rozhlédnete se z věže hradu Sukoslav pod Milešovkou

  • Vydáno28. října 2019
Už jste navštívili věž hradu Sukoslav? Poslední možnost se nabízí 28. října! Pokud tedy nemáte ještě plány na sváteční pondělí, vydejte se do Českého středohoří na věž zříceniny nedaleko od Kostomlat pod Milešovkou, která si vás získá krásným výhledem do okolí.

SukoslavVěž hradu Sukoslav v Kostomlatech pod Milešovkou, nedaleko Bíliny, slouží jako rozhledna s vyhlídkou na České středohoří i protilehlé Krušné hory.

Hrad bývá považován za jednu nejmalebnějších zřícenin v Čechách. Do dnešních dnů se dochovala vstupní brána, dvě válcové věže, obvodové zdi mohutného paláce, části parkánové hradby i hradní příkop. Název Sukoslav dal hradu ve své kronice Václav Hájek z Libočan.

Věž hradu je přístupná do konce října o víkendech a státních svátcích od 10:00 do 16:00 hodin. Jinak areál hradu je volně přístupný a vstupné se vybírá pouze dobrovolně, veškerý výtěžek je použit na záchranu této památky. Romantické torzo hradu zaujalo i režiséra Zdeňka Trošku, který zde natočil pohádku Nejkrásnější hádanka. Otevřeno je zde od 10:00 do 16:00 hodin.

Hrad Sukoslav v Kostomlatech pod Milešovkou

Hrad Sukoslav v Kostomlatech pod Milešovkou

Rozsáhlé torzo hradu, nazývaného též Kostomlaty, se tyčí na kopci, nedaleko od Kostomlat pod Milešovkou. Hrad bývá považován za jednu nejmalebnějších zřícenin v Čechách.

Milešovka – královna Českého středohoří

Milešovka – královna Českého středohoří

Věděli jste, že ještě v 18. století byla Milešovka považována za nejvyšší horu České republiky? I když dnes víme, že tomu tak není, nejvyšší hora Českého středohoří si svůj titul královny opravdu zaslouží.