Úvod > Aktuality > Na hradě Lukov se právě natáčí historický film – přijďte se podívat!
Památky

Na hradě Lukov se právě natáčí historický film – přijďte se podívat!

  • Vydáno28. července 2016
Letní prázdniny jsou v plném proudu, a to i na hradě Lukov u Zlína. Na hradě probíhají intenzivní práce na stavebním zajištění východní hradby dolního hradu a až do 20. srpna 2016 se v areálu hradu a jeho okolí natáčí film s pracovním názvem "Dukát černé paní" v hlavní roli s Martinem Dejdarem. Provoz hradu však není nijak dotčen a hrad je otevřen v běžnou návštěvní dobu. Naopak se zde můžete setkat se známými herci.
Hrad LukovJako velká voda se do Lukova přihrnul štáb filmařů z produkční společnosti Look of the film. Díky velké vstřícnosti vedení obce i správy hradu došlo k rychlé dohodě o podmínkách natáčení nejen v hradním areálu, ale i ve vesnici. V tuto chvíli je natáčení filmu s pracovním názvem „Dukát černé paní“ v plném proudu. A tak se na hradě a jeho okolí můžete setkat se známými herci jako jsou například Filip Blažek, Martin Zounar, Kateřina Brožová či Alice Bendová. Roli kastelána lukovského hradu obsadil Martin Dejdar. Režisérem filmu je Ján Novám.

Příběh filmu se odvíjí kolem party dětí, které chtějí pomoci svému kamarádu Pakovi. Ten je upoután na vozík a jeho jedinou nadějí, že bude opět chodit, je odhalení tajemství spojené s černou paní. Ale víc už prozrazovat nebudeme, protože, když vše dobře dopadne, film uvidíte příští rok v kinech.
 

Hradní studna

Štáb filmařů oslovila poloha a podoba hradní studny. Projevili zájem v ní natočit několik záběrů. Zklamáním pro ně bylo, že je zasypaná. Přistoupili na návrh správy hradu, že je možné zajistit její částečné vyklizení. Díky spolupráci archeoložky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně RNDr., PhDr. Jany Langové a archeologa Muzea Komenského v Přerově Mgr. Zdeňka Schenka byla studna vyhloubena do požadované hloubky 4 metrů. Je samozřejmé, že to není její konečná hloubka. Na odpověď, jak je studna hluboká, bude třeba ještě počkat.
 

Den hradu

V sobotu 24. září 2016 – se uskuteční tradiční Den hradu Lukova. V jeho programu budou prezentovány výsledky památkové obnovy a archeologického výzkumu letošního roku. Kromě toho ve
spolupráci se Střediskem volného času TyMy Holešov se na hradě uskuteční výstava prací žáků základních škol na téma „Karel IV. – 700 let“.
Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších hradů na Moravě, dnes již rozsáhlou zříceninu gotického hradu se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou.

Další aktuality

Užijte si jarní prázdniny v Zoo Zlín

Pro všechny návštěvníky, kteří během jarních prázdnin zavítají do zlínské zoologické zahrady, nabízí zoo speciální prázdninový program. Děti i dospělí se tak mohou těšit na komentované krmení u vybraných expozic zvířat a milovníky přírody jistě potěší i právě kvetoucí první jarní květinky.
Zlínský kraj | Příroda

Poznejte národní kulturní památky Zlínského kraje

Poznejte unikátní památky Zlínského kraje, které jsou zapsány na seznamu národních kulturních památek. Kromě zámků a církevních památek je na něm i Valašské muzeum v přírodě a několik fojtství. V každé roční době jsou krásné Pustevny, za návštěvu ale stojí i nedávno zrekonstruovaný Památník Ploština nebo barokní hřbitov ve Střílkách.
Zlínský kraj | Památky

Užijte si rodinnou zábavu za jakéhokoli počasí v Dětském světě na výstavišti v Kroměříži

Nebaví vás jen sedět doma a chcete mít zážitky, na které jen tak nezapomenete? Vyrazte do Dětského světa v Kroměříži plného atrakcí. Bavit se zde budou malí i velcí. Vychutnejte si návštěvu unikátního zábavního parku, který vám nabízí zábavu pro celou rodinu, a to za jakéhokoliv počasí.
Zlínský kraj | Zážitky

Fašankové obchůzky ve Strání, prohlídky sklárny a další fašankové oslavy na Moravě

Masopust, fašank, fašinek, ostatky, končiny, bláznivé dny nebo voračky – to všechno jsou jména pro stejný svátek, jehož čas přichází během února. A pokud chcete vidět oslavy jako za starých časů, doporučíme vám akci, která se od těch ostatních v lecčems liší: Fašankový festival ve Strání a další fašankové oslavy na Slovácku a východní Moravě. Letos se zde bude hlavní program konat v sobotu 10. února 2024.
Zlínský kraj | Památky

Jarní prázdniny 2024: tipy pro týden 19. – 25. února

Třetí týden jarních prázdnin v období od 19. až 25. února 2024 začne pro děti z Kroměříže, Uherského Hradiště, Vsetína, Zlína, ale také budou mít volno žáci a studenti z okresů Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice a Nový Jičín. Užít si prázdninové dny mohou děti například v aquaparcích, Zoo Zlín, na pražském letišti a v nejrůznějších zábavních expozicích.
Zlínský kraj | Zážitky

Masopust ve skanzenu v Rožnově propukne v sobotu

V sobotu 3. 2. 2024 se od 9:00 do 16:00 uskuteční v prostorách Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě tradiční masopustní program. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční masopustní obchůzky z obce Francova Lhota a folklorního souboru Beskyd ze Zubří. Rožnovský soubor Javořina představí Hru o svaté Dorotě. Po celý den bude hrát dechová hudba Galička a v Billově domě hospodyně nasmaží „boží milosti“. Na závěr programu vystoupí sbor dobrovolných hasičů z Francovy Lhoty s pásmem pochovávání basy
Zlínský kraj | Zážitky

Skleníky Květné zahrady v Kroměříži opět rozkvetly kaméliemi, přijďte se podívat!

Ve sklenících v Květné zahradě, která figuruje na seznamu památek UNESCO, opět po roce vykvetly vzácné kamélie. Od soboty 3. února 2024 bude probíhat tradiční výstava kamélií, letos s podtitulem „Belle Élégance Le Parfum“. Půvabné rostlinky se staly součástí expozic ve Velkém a Palmovém skleníku. V Kroměříži zkušení zahradníci pěstují na čtyři desítky exemplářů, které jsou staré více než sto let.
Zlínský kraj | Památky

Lešetínský fašank ovládne v sobotu Zlín

Masopusty a fašanky nemusí být jen záležitostí menších měst, vesnic či skanzenů. Svou tradiční slavnost má i Zlín, kde se masopust tradičně koná v ulici Lešetín, známé svou takřka starosvětskou atmosférou. Letošní fašank se koná už tuto sobotu, 3. února 2024. Akce se koná na ulicích Lešetín I, Lešetín II a Kvítková.
Zlínský kraj | Gurmánská turistika