Úvod > Aktuality > Na hradě Lukov se právě natáčí historický film – přijďte se podívat!
Na hradě Lukov se právě natáčí historický film - přijďte se podívat!
">
Památky

Na hradě Lukov se právě natáčí historický film – přijďte se podívat!

  • Vydáno28. července 2016
Letní prázdniny jsou v plném proudu, a to i na hradě Lukov u Zlína. Na hradě probíhají intenzivní práce na stavebním zajištění východní hradby dolního hradu a až do 20. srpna 2016 se v areálu hradu a jeho okolí natáčí film s pracovním názvem "Dukát černé paní" v hlavní roli s Martinem Dejdarem. Provoz hradu však není nijak dotčen a hrad je otevřen v běžnou návštěvní dobu. Naopak se zde můžete setkat se známými herci.
Hrad LukovJako velká voda se do Lukova přihrnul štáb filmařů z produkční společnosti Look of the film. Díky velké vstřícnosti vedení obce i správy hradu došlo k rychlé dohodě o podmínkách natáčení nejen v hradním areálu, ale i ve vesnici. V tuto chvíli je natáčení filmu s pracovním názvem „Dukát černé paní“ v plném proudu. A tak se na hradě a jeho okolí můžete setkat se známými herci jako jsou například Filip Blažek, Martin Zounar, Kateřina Brožová či Alice Bendová. Roli kastelána lukovského hradu obsadil Martin Dejdar. Režisérem filmu je Ján Novám.

Příběh filmu se odvíjí kolem party dětí, které chtějí pomoci svému kamarádu Pakovi. Ten je upoután na vozík a jeho jedinou nadějí, že bude opět chodit, je odhalení tajemství spojené s černou paní. Ale víc už prozrazovat nebudeme, protože, když vše dobře dopadne, film uvidíte příští rok v kinech.
 

Hradní studna

Štáb filmařů oslovila poloha a podoba hradní studny. Projevili zájem v ní natočit několik záběrů. Zklamáním pro ně bylo, že je zasypaná. Přistoupili na návrh správy hradu, že je možné zajistit její částečné vyklizení. Díky spolupráci archeoložky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně RNDr., PhDr. Jany Langové a archeologa Muzea Komenského v Přerově Mgr. Zdeňka Schenka byla studna vyhloubena do požadované hloubky 4 metrů. Je samozřejmé, že to není její konečná hloubka. Na odpověď, jak je studna hluboká, bude třeba ještě počkat.
 

Den hradu

V sobotu 24. září 2016 – se uskuteční tradiční Den hradu Lukova. V jeho programu budou prezentovány výsledky památkové obnovy a archeologického výzkumu letošního roku. Kromě toho ve
spolupráci se Střediskem volného času TyMy Holešov se na hradě uskuteční výstava prací žáků základních škol na téma „Karel IV. – 700 let“.
Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších hradů na Moravě, dnes již rozsáhlou zříceninu gotického hradu se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou.

Další aktuality