Úvod > Aktuality > Na hradě Lichnice se 22. května otevře pohled do krajiny z nové rozhledny
Na hradě Lichnice se 22. května otevře pohled do krajiny z nové rozhledny
">
Památky

Na hradě Lichnice se 22. května otevře pohled do krajiny z nové rozhledny

  • Vydáno15. května 2017
Přímo na hradě Lichnici vystoupáte s novou sezónou také na novou rozhlednu. Ta bude mít asi dvanáct metrů. Ve zbytku hradní věže budou zabudované tři ocelové pilíře a kolem jednoho z nich bude obtočeno dřevěné schodiště. Nahoře na ochozu tak vykouknete přes staleté hradní zdi a pokocháte se nádherným výhledem daleko do kraje. 22. května 2017 ve 14:00 hodin proběhne oficiální "otevření" a pojmenování rozhledny na Lichnici.
Hrad LichniceNa sezónu 2017 vyroste na hradě Lichnici zbrusu nová rozhledna – tři ocelové, osm a půl metrů vysoké pilíře s matnou povrchovou úpravou, aby neodrážely sluneční paprsky, ponesou dvě vyhlídkové plošiny. Kolem jednoho sloupu se obtočí dřevěné schodiště, aby bylo možné pohodlně vystoupat až na vrchol. Tím vykouknete nad hradbami, abyste na vlastní oči poznali, jak dobře dávní stavitelé vybrali toto místo.
 
Lichnice patřila mezi tzv. strážní hrady, ze kterého je už nyní, bez vyvýšeného místa, dechberoucí výhled do širokého okolí.

Hrad Lichnice byl vybudován na ostrohu nad Třemošnicí v 2. pol. 13. století. Zříceniny jsou přístupné oficiálně od května do října, ale kolem brány se dá projít po cestičce vždy a hrad tak navštívit kdykoli. Během sezóny je v jedné hradní budově umístěno i malé hradní muzeum s výkladem.
Rozhledna na hradě Lichnice

Rozhledna na hradě Lichnice

Přímo v areálu hradu Lichnice naleznete kovovou rozhlednu, která se nenápadně ukrývá v torzu hradní věže. Za jasného počasí se odtud odkrývají fantastické výhledy do daleka.

Zřícenina hradu Lichnice

Zřícenina hradu Lichnice

Na ostrohu nad Třemošnicí byl v 2. pol. 13. století vybudován hrad Lichnice. Hrad je přístupný oficiálně od května do října, ale kolem brány se dá projít po cestičce vždy a hrad tak navštívit kdykoli.

Další aktuality