Úvod > Aktuality > Na hradě Křivoklát si prohlédnete filmové kulisy
Na hrade Krivoklát si prohlédnete filmové kulisy
"> Na hrade Krivoklát si prohlédnete filmové kulisy "> V sobotu a nedeli 11. až 12. ríjna probehne na Krivokláte vyhlášená historická akce Krivoklání ">  Natácení bude probíhat od pondelí 6.10. do pátku 10.10. do  12:00 hod
Památky

Na hradě Křivoklát si prohlédnete filmové kulisy

  • Vydáno6. října 2014
Na hradě Křivoklátu se tento týden natáčí historický velkofilm Emperor o císaři Karlu V. Od pondělí do pátku si je tak v hradních interiérech možné prohlédnout dobové kulisy. V době natáčení filmu pro návštěvníky nevznikne žádné omezení – nenechte si proto ujít tuto jedinečnou příležitost!

KřivoklátTento týden se v prostorách hradu Křivoklátu natáčí zahraniční historický velkofilm Emperor o císaři Karlu V. Z tohoto důvodu budou moci všichni návštěvníci hradu zhlédnout i jedinečné kulisy a dekorace, které v rámci natáčení v interiéru hradu vznikly.

Na horním nádvoří se tak můžete setkat s monstrózním mučícím nástrojem, který pužívala španělská inkvizice pro mučení vodou. Velký královský sál je naopak dekorován nádherným nábytkem, tapiseriemi a velkým krbem. Filmové dekorace budou přístupné v rámci pohlídkových okruhů až do 12. 10. 2014.

Natáčení bude probíhat od pondělí 6.10. do pátku 10.10. do 12:00 hodin. V průběhu historického Křivoklání také žádné omezení nebude a tak si všichni návštěvníci mohou v klidu kulisy prohlédnout.

KřivokláníV sobotu a neděli 11. až 12. října proběhne na Křivoklátě vyhlášená historická akce Křivoklání, na které budete moci ochutnat dobrá jídla, popít skvělá vína a přitom si užít zajímavý program. Ihned po ukončení Křivoklání se veškeré kulisy demontují.

Snímek Emperor je strhující výpravný akční dobrodružný film ze 16. století s přesahem do současnosti. Sleduje putování s mnoha zvraty divoké a odvážné 21leté Johanny, která pronikne na dvůr římského císaře Karla V., aby pomstila smrt svého milovaného otce. Karel V. musí vybojovat svůj vlastní zápas, když se snaží udržet pohromadě rozdělenou říši ve světě bohatství, zhýralosti, intrik a zrady.

Mezinárodní obsazení dobrodružného velkofilmu režiséra Leeho Tamahoriho (Dnes neumírej, Kdysi byli bojovníky) s názvem Emperor bude zahrnovat držitele Oscara Adriena Brodyho (Grandhotel Budapešť, Pianista), který v hlavní roli ztvární vynikajícího stratéga a římského císaře Karla V., a k němu se připojí populární nová britská herečka Sophie Cooksonová (Tajné služby: Kingsman), držitelka ceny Goya a španělská hvězda Paz Vega (Mluv s ní, Spanglish), Gotz Otto (Atlas mraků, Železné nebe), Bill Skarsgard (Anna Kareninová), Thomas Kretschmann (Valkýra, Pád Třetí říše), Oliver Platt (Západní křídlo, Duel Frost/Nixon), Eddie Marsan (Sherlock Holmes, Válečný kůň) a Rutger Hauer (Ostré komando, Batman začíná).

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Hrad Křivoklát – královský hrad s nádhernými a vzácnými sbírkami

Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Jeho předchůdcem byla lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice už kolem roku 1109–1110. Své jméno získal snad podle křivých základů nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Letos vás zde čeká nová expozice.

Další aktuality