!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na hrad Trosky se můžete vypravit i v pondělí
Na hrad Trosky se můžete vypravit i v pondělí
"> "> "> "> "> "> "> "> hrad_trosky_[1299x855].png "> ">
Zážitky

Na hrad Trosky se můžete vypravit i v pondělí

Vydáno 6. července 2020
Hrad Trosky je v roce 2020 otevřen i každé červencové a srpnové pondělí! Přestože bývá zvykem mít na většině památkách alespoň jeden zavírací den - Trosky budou mít otevřeno celý týden, tedy i v podnělí. Hrad tak vychází vstříc prázdninovým návštěvníkům.

TroskyNárodní památkový ústav v Liberci zahájí opět pondělní provoz státního hradu Trosky. Při prohlídce má návštěvník možnost seznámit se s bohatou historií hradu a vystoupit na hradní věže „Babu“ a „Pannu“. Obě věže skýtají jedinečné výhledy na široké okolí. V červenci a srpnu se zde konají příležitostné ukázky chovu a výcviku dravých ptáků.

Přes prázdniny je otevřeno denně od 9 do 17:30 hodin. Pokud státní svátek připadne na zavírací den, je hrad otevřen. Zavíracím dnem je poté den následující. Vstupné je 100 korun pro dospělého nebo 70 korun pro děti a seniory. Rodinné vstupné (max. 2 dospělí a 3 děti) činí 260 Kč.

Trosky a Hrubá skálaHrad Trosky mezi dvěma čedičovými homolemi je od roku 2011 národní kulturní památkou. Zřícenina gotického hradu, založeného koncem 14. Století pány z Vartenberka, se stala jedním z hlavních symbolů celého Českého ráje. Vybudování hradu na dvou strmých čedičových skaliscích učinilo z Trosek nedobytný hrad – dobýt se jej nepodařilo ani husitům.


Z hradu se můžete vydat na výlet například do Prachovských skal (cca 12 km) anebo na druhou stranu do Hruboskalského skalního města (cca 7,5 km).
Sedmihorské léto 2021

1.7.
2.9.
Sedmihorské léto 2021

Sedmihorské léto již po dvanácté připravilo program pro diváky všech věkových skupin. Opět do Českého ráje přijedou velká jména, hvězdy hudebního i hereckého nebe.

Prachovské skály v Českém ráji

Prachovské skály v Českém ráji

Nejznámější částí Českého ráje jsou bezpochyby Prachovské skály, ráj pro horolezce. Toto skalní město leží necelých 10 km severozápadně od města Jičín. Vybrat si můžete z několika prohlídkových okruhů.

Hruboskalské skalní město

Hruboskalské skalní město

Mezi hradem Valdštejn a zámkem Hrubá Skála nedaleko Turnova v Českém ráji se nachází oblast zvaná jako Hruboskalské skalní město. Pověstmi opředené skalní město nabízí nevšední zážitky pro horolezce i laiky na více než 400 věžích, jejichž nejvyšší dosahuje až do výše 50 metrů.

Hrad Trosky - symbol Českého ráje

Hrad Trosky - symbol Českého ráje

Kdo by neznal monumentální siluetu Trosek, jednu z dominant Českého ráje. A přesto - věděli jste, že pod Pannou a Babou existují dosud neprobádané tajemné chodby ukrývající ve svém nitru ještě záhadnější obsah?

Památky i lidová architektura Rovenska pod Troskami

Památky i lidová architektura Rovenska pod Troskami

V jedné z nejpůvabnějších a nejkrásnějších oblastí České republiky, v samém středu Českého ráje, leží Rovensko pod Troskami. Nevelkému malebnému městečku v údolí říčky Veselky, vévodí jedna z nejtypičtějších zřícenin a dominant této oblasti - hrad Trosky.