Úvod > Aktuality > Na hrad Trosky se můžete vypravit i v pondělí
Na hrad Trosky se můžete vypravit i v pondělí
"> "> "> "> "> "> "> "> hrad_trosky_[1299x855].png "> ">
Zážitky

Na hrad Trosky se můžete vypravit i v pondělí

  • Vydáno11. července 2021
Hrad Trosky je v roce 2021 otevřen i každé červencové a srpnové pondělí! Přestože bývá zvykem mít na většině památkách alespoň jeden zavírací den – Trosky mají otevřeno celý týden, tedy i v podnělí. Hrad tak vychází vstříc prázdninovým návštěvníkům.

TroskyNárodní památkový ústav v Liberci zahájí opět pondělní provoz státního hradu Trosky. Při prohlídce má návštěvník možnost seznámit se s bohatou historií hradu a vystoupit na hradní věže „Babu“ a „Pannu“. Obě věže skýtají jedinečné výhledy na široké okolí. V červenci a srpnu se zde konají příležitostné ukázky chovu a výcviku dravých ptáků.

Přes prázdniny je otevřeno denně od 9 do 17:30 hodin. Pokud státní svátek připadne na zavírací den, je hrad otevřen. Zavíracím dnem je poté den následující. Vstupné je 100 korun pro dospělého nebo 80 korun pro děti a seniory.
 

Z Trosek na výlet do skal

Trosky a Hrubá skálaHrad Trosky mezi dvěma čedičovými homolemi je od roku 2011 národní kulturní památkou. Zřícenina gotického hradu, založeného koncem 14. Století pány z Vartenberka, se stala jedním z hlavních symbolů celého Českého ráje. Vybudování hradu na dvou strmých čedičových skaliscích učinilo z Trosek nedobytný hrad – dobýt se jej nepodařilo ani husitům.

Z hradu se můžete vydat na výlet například do Prachovských skal (cca 12 km) anebo na druhou stranu do Hruboskalského skalního města (cca 7,5 km).
Hrad Trosky – symbol Českého ráje

Hrad Trosky – symbol Českého ráje

Kdo by neznal monumentální siluetu Trosek, jednu z dominant Českého ráje. A přesto – věděli jste, že pod Pannou a Babou existují dosud neprobádané tajemné chodby ukrývající ve svém nitru ještě záhadnější obsah?

Hruboskalské skalní město

Hruboskalské skalní město

Mezi hradem Valdštejn a zámkem Hrubá Skála nedaleko Turnova v Českém ráji se nachází oblast zvaná jako Hruboskalské skalní město. Pověstmi opředené skalní město nabízí nevšední zážitky pro horolezce i laiky na více než 400 věžích, jejichž nejvyšší dosahuje až do výše 50 metrů.

Prachovské skály v Českém ráji

Prachovské skály v Českém ráji

Nejznámější částí Českého ráje jsou bezpochyby Prachovské skály, ráj pro horolezce. Toto skalní město leží necelých 10 km severozápadně od města Jičín. Vybrat si můžete z několika prohlídkových okruhů.

Památky i lidová architektura Rovenska pod Troskami

Památky i lidová architektura Rovenska pod Troskami

V jedné z nejpůvabnějších a nejkrásnějších oblastí České republiky, v samém středu Českého ráje, leží Rovensko pod Troskami. Nevelkému malebnému městečku v údolí říčky Veselky, vévodí jedna z nejtypičtějších zřícenin a dominant této oblasti – hrad Trosky.