Úvod > Aktuality > Zámek Hluboká chystá zimní prohlídky

Zámek Hluboká chystá zimní prohlídky

Vydáno 3. listopadu 2019 Památky
Přišel podzim, a přesto zámek Hluboká stále vítá návštěvníky. Bývalo tradicí, že se brány zámku pro turisty uzavřely 31. října a čekalo se až do 1. dubna následujícího roku... Temperované prostory však umožňují pracovníkům zámku i v chladném období přivítat zájemce o prohlídku. A je co nabídnout – můžete si vybrat klasickou prohlídku Reprezentačními pokoji anebo přijít v průběhu zimy na Zimní trasu.

Poslední šance zhlédnout Reprezentační pokoje

Zámek HlubokáTento týden naposledy máte na zámku Hluboká jedinečnou možnost navštívit ještě poslední z "letních" okruhů, trasu nazvanou Reprezentační pokoje. Ta ukazuje tzv. piano nobile hlubockého zámku: ranní salon, čítárnu, kuřácký salon, malou a velkou jídelnu, knihovnu spolu s osobními pokoji kněžny Eleonory a expozici zbraní – předsíň zbrojnice a zámeckou zbrojnici. Stěny a stropy interiérů jsou bohatě zdobeny dřevořezbami a obloženy ušlechtilým dřevem.

Zajímavá je ukázka cenného mobiliáře, který soustředil knížecí rod Schwarzenbergů. Jde o luxusně zařízené interiéry z 19. století včetně 10 723 knih, uložených v policích zámecké knihovny. Bohatá sbírka zbraní patří mezi nejcennější kolekce v českých zámeckých sbírkách.

Okruh je přístupný pouze do 10. listopadu 2019, a to denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin. Poté se otevře až v průběhu března 2020. Vstupné stojí 200 korun.
 

Zimní trasa představí soukromá apartmá

Zimní trasaOd úterý 12. listopadu pak bude na Hluboké přístupná pouze Zimní trasa. Ta milovníkům historických interiérů představí soukromá apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství v přízemí zámku. Ve větší části přízemí, které nabízí ke zhlédnutí zimní zámecký okruh, byla soukromá apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství. Nejprve projdete do Hamiltonova salonu. Již na chodbě, kromě trofejí a grafických listů z 18. století s tématem lovu, si můžete povšimnout zarámovaných fotografií členů knížecího rodu Schwarzenbergů. Motiv lovu vás provede i v dalších prostorách, kuřáckého salonu a malé jídelně Terezie. Dále následuje honosná lovecká jídelna, přípravna, malá jídelna Dr. Adolfa, jeho pracovna, obývací pokoj a ložnice.

Vstupenka na Zimní prohlídkovou trasu stojí 180 korun. Otevřena bude od 12.11. do 20.12.2019 a od 2.1. do 31.3.2020, vždy od úterý do neděle mezi 9. a 16. hodinou. Během vánočních svátků je na zámku zavřeno.
Zimní prohlídky zámku Hluboká

Zimní prohlídky zámku Hluboká

Zimní prohlídky na zámku Hluboká lákají k návštěvě již několik let. Návštěvníci zavítají do devíti pokojů soukromých apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství - Schwarzenbergů.

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.