!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek Hluboká zve na zimní prohlídky
Zámek Hluboká zve na zimní prohlídky
"> "> "> "> ">
Památky

Zámek Hluboká zve na zimní prohlídky

Vydáno 4. prosince 2020
Zimní prohlídky zámku Hluboká lákají k návštěvě již několik let. Návštěvníci opět zavítají do devíti pokojů soukromých apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství - Schwarzenbergů. Bohatá výzdoba místností představuje kolekci loveckých zbraní, trofejí, ale též porcelánu, grafických listů nebo tapisérií.
HlubokáOd soboty 5. prosince bude na Hluboké přístupná Zimní trasa. Ta milovníkům historických interiérů představí soukromá apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství v přízemí zámku. Ve větší části přízemí, které nabízí ke zhlédnutí zimní zámecký okruh, byla soukromá apartmá posledních čtyř generací majitelů hlubockého panství. Nejprve projdete do Hamiltonova salonu. Již na chodbě, kromě trofejí a grafických listů z 18. století s tématem lovu, si můžete povšimnout zarámovaných fotografií členů knížecího rodu Schwarzenbergů. Motiv lovu vás provede i v dalších prostorách, kuřáckého salonu a malé jídelně Terezie. Dále následuje honosná lovecká jídelna, přípravna, malá jídelna Dr. Adolfa, jeho pracovna, obývací pokoj a ložnice.

Vstupenka na Zimní prohlídkovou trasu stojí 180 korun. Otevřena bude každou sobotu a neděli, od 5. do 20. 12. 2020 mezi 9. a 16. hodinou. Během vánočních svátků je na zámku zavřeno. Od 8. prosince se můžete navíc těšit na vánočně nasvícenou zoologickou zahradu Ohrada.
Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou - neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.