!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky
Na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky
"> "> "> ">
Kultura

Na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky

Vydáno 18. ledna 2020
Východočeské divadlo Pardubice bude od 20. do 27. ledna hostit již 20. ročník Grand Festivalu smíchu, jenž je soutěžní přehlídkou nejlepších komedií, které v předešlém roce vznikly na jevištích českých profesionálních divadel. Pardubický festival je svým zaměření zcela výjimečný a unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, jenž je na jiných festivalech často opomíjen. Východočeské divadlo tak v tomto jedinečném projektu ukazuje, že vytváření kvalitních komedií je výsostným uměleckým oborem, který si zasluhuje pozornost a ocenění.
Hra, která se zvrtlaV hlavní, soutěžní sekci se na Grand Festivalu smíchu představí sedm komediálních inscenací, mezi ty nejkvalitnější byly letos vybrány: Hra, která se zvrtla - bláznivá komedie o nelehkém inscenování pravé anglické detektivky Městského divadla Kladno; morbidní komedie o jedné návštěvě Pan Klopert z repertoáru Činoherního studia Ústí nad Labem; kabaretně laděná, rozmarná féerie Osmyčky s písněmi, která nasvěcuje české dějiny z nečekaného, hořkého i humorného pohledu Městského divadla Brno.

Dále se do soutěže zapojí bizarní komedie o hledání smyslu života Naše sebrané trable libereckého Divadla F. X. Šaldy; Velká bankovní loupež - parodická crazy komedie s love story a hudebními hity rock’n’rollové éry Východočeského divadla Pardubice a Švandovo divadlo přiveze komedii Smrt mu sluší ze zákulisí divadla jako nekompromisní nahlédnutí do hloubi divadelních útrob, kde se hon za úspěchem rovná boji o přežití. Drsná komedie obnaženého mužství, to je Testosteron, pánská jízda plná jiskřivých situací a dialogů Městského divadla Zlín.

Testosteron divadlo ZlínDalší vynikající komediální představení nabídne bohatý doprovodný program, prolog a epilog festivalu. Program je k nalezení na internetových stránkách divadla vcd.cz nebo na samostatném webu festivalu festivalsmichu.cz, kde budou v průběhu pardubického týdne smíchu uveřejňovány i denní Festivalové novin(k)y, fotografie ze zákulisí i rozhovory s hosty a účinkujícími.
Městské divadlo Kladno

Městské divadlo Kladno

Městské divadlo Kladno je jedním z nejstarších českých činoherních divadel; pokračuje ve stoleté tradici profesionální kladenské scény.

Východočeské divadlo Pardubice

Východočeské divadlo Pardubice

Městské divadlo Pardubice je secesní divadlo, postavené v letech 1907–1909 v Pardubicích. Je největší divadelní scénou ve městě a zároveň domovskou scénou souboru Východočeského divadla Pardubice.

Městské divadlo Brno s hudební a činoherní scénou

Městské divadlo Brno s hudební a činoherní scénou

Ve dvou divadelních domech Městského divadla Brno působí celkem tři divadelní soubory. Divadlo disponuje činoherní a hudební scénou.

Švandovo divadlo v Praze

Švandovo divadlo v Praze

Švandovo divadlo na Smíchově je scénou hlavního města Prahy a moderním evropským kulturním centrem živých umění. Jeho repertoár tvoří především inscenace stálého činoherního souboru a další produkce, jež se dělí do pravidelných programových cyklů věnujících se různým žánrům a disciplínám.