Úvod > Aktuality > Na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky

Na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích budou k vidění nejlepší komedie z celé republiky

Vydáno 20. ledna 2019 Kultura
Východočeské divadlo Pardubice bude od 21. do 28. ledna hostit již 19. ročník Grand Festivalu smíchu, jenž je soutěžní přehlídkou nejlepších komedií, které v předešlém roce vznikly na jevištích českých profesionálních divadel. Pardubický festival je svým zaměření zcela výjimečný a unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, jenž je na jiných festivalech často opomíjen. Východočeské divadlo tak v tomto jedinečném projektu ukazuje, že vytváření kvalitních komedií je výsostným uměleckým oborem, který si zasluhuje pozornost a ocenění.
Klášterní ulice aneb To je vražda, hopsalaV hlavní, soutěžní sekci se na Grand Festivalu smíchu představí sedm komediálních inscenací, mezi ty nejkvalitnější byly letos vybrány: drsná komedie ze současnosti o manipulaci a svobodě Děkujeme, že zde kouříte ústeckého Činoherního studia, provokativní hra nejen o přiznání sexuální identity Sedmé nebe v podání pražského Divadla pod Palmovkou či situační komedie královéhradeckého Klicperova divadla Klášterní ulice aneb To je vražda, hopsala!

Dále se do soutěže zapojí klasická francouzská veselohra o lásce Falešné našeptávání uherskohradišťského Slováckého divadla, zlínské Upokojenkyně, jež s lehkostí a nenásilným humorem mluví o stáří, osamělosti a bezzubé senilitě, a Molièrův LakomecMěstského divadla Brno. Pořádající soubor Východočeského divadla do souboje o festivalové ceny vysílá anglickou situační komedii Z postele do postele.

Z postele do posteleDalší vynikající komediální představení nabídne bohatý doprovodný program, prolog a epilog festivalu. Program je k nalezení na internetových stránkách divadla vcd.cz nebo na samostatném webu festivalu festivalsmichu.cz, kde budou v průběhu pardubického týdne smíchu uveřejňovány i denní Festivalové novin(k)y, fotografie ze zákulisí i rozhovory s hosty a účinkujícími.
Klicperovo divadlo v Hradci Králové

Klicperovo divadlo v Hradci Králové

Novorenesanční budova s klasicistními prvky od architekta Viktora Weinhengsta byla zbudovaná v letech 1884-85. Společně s ostatními přilehlými budovami sloužící divadlu vytváří krásný divadelní areál.

Divadlo pod Palmovkou

Divadlo pod Palmovkou

Pražské profesionální divadlo s více než šedesátiletou tradicí inscenuje klasická díla světové dramatiky, skvělé komedie i žhavé divadelní novinky.

Východočeské divadlo Pardubice

Východočeské divadlo Pardubice

Městské divadlo Pardubice je secesní divadlo, postavené v letech 1907–1909 v Pardubicích. Je největší divadelní scénou ve městě a zároveň domovskou scénou souboru Východočeského divadla Pardubice.

Městské divadlo Brno s hudební a činoherní scénou

Městské divadlo Brno s hudební a činoherní scénou

Ve dvou divadelních domech Městského divadla Brno působí celkem tři divadelní soubory. Divadlo disponuje činoherní a hudební scénou.

Další aktuality

18.7.
2019
Festival České hrady pokračuje na Kunětické hoře

Festival České hrady pokračuje na Kunětické hoře

Východní Čechy | Kultura
27.6.
2019
Chrudim bude sedm dní patřit loutkám

Chrudim bude sedm dní patřit loutkám

Východní Čechy | Kultura