Úvod > Aktuality > Na hradě Grabštejně bude třeba zabít Valdštejna!
Na hradě Grabštejně bude třeba zabít Valdštejna!
"> "> "> K soše povede návštevníky v príští sezóne nová prohlídková trasa
Památky

Na hradě Grabštejně bude třeba zabít Valdštejna!

  • Vydáno25. července 2020
V noci 25. července 2020 mezi osmou a desátou hodinouvečerní budete moci cestou zšeřelými hradními interiéry sledovat životní příběh nejznámějšího grabštejnského majitele Albrechta z Valdštejna. Přijďte si užít jedinečné večerné prohlídky hradu!

Hrad GrabštejnV sobotu 25. července 2020 s ena hradě Grabštejně odehrají večerní prohlídky s názvem Je třeba zabít Valdštejna! Tímto netradiční způsobem vzdají zdejší průvodci hold činům i odkazu významného vojevůdce v císařských službách a uctíme jeho památku – a to při příležitosti letošního Valdštejnského roku.

Pozadí příběhů ze života intrikánského Valdštejna bude návštěvníkům poodhaleno každých dvacet minut od osmé hodiny večerní. Nechcete-li o tuto příležitost přijít, hlaste se raději na tel. čísle 482 724 301. Volné časy pro rezervace jsou ještě: 20:00, 20:20, 20:40, 21:00, 21:20, 21:40 a 22:00 hodin. Kapacita je omezena a rezervace proto nutná. Upozorňujeme, že je program nevhodný pro děti do 12 let.

Rezervaci na zámek Grabštejn je možno provést pouze do 25. 7. 2020 do 17:00. Poté budou případné zbylé vstupenky určeny k volnému prodeji. Rezervované vstupenky si včas vyzvedněte na pokladně hradu (min. 15 předem), jinak budou Vámi zarezervované vstupenky prodány dalším zájemcům.

Hrad Grabštejn v srdci Trojzemí – Česka, Německa a Polska

Hrad Grabštejn v srdci Trojzemí – Česka, Německa a Polska

Klenotem prohlídky hradu Grabštejn je renesanční kaple sv. Barbory s bohatou malířskou výzdobou z období pozdní renesance, která je v Čechách naprosto unikátní. Po rekonstrukci je opět k vidění v celé své kráse.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl