Úvod > Aktuality > Na golfovém hřišti v Ostravici se prohánějí běžkaři
Na golfovém hřišti v Ostravici se prohánějí běžkaři
">

Na golfovém hřišti v Ostravici se prohánějí běžkaři

Vydáno 17. ledna 2019 Zimní sporty
Golfové hřiště na Ostravici se s příchodem zimy změnilo na ráj milovníků lyžování na běžkách. Ti zde naleznou čtyři zasněžované běžkařské okruhy, z nichž dva se uměle zasněžují. Jakmile napadl první sníh a teploty se držely pod bodem mrazu, byly okruhy otevřeny. Všechny čtyři trasy jsou navíc ve večerních hodinách osvětlené.
Běžky ostraviceSpolu s golfovým areálem vznikla zimní varianta projektu - běžecký areál, jehož cílem je poskytovat kvalitní tréninkové podmínky pro příznivce běžeckého lyžování. V místech, kde se od jara do podzimu hraje golf, je v zimní období připravena běžecká trať v délce 3,75 km a šířce 7,5 m s technologií pro osvětlení a výrobu umělého sněhu. Provoz běžeckého areálu je závislý na dostatečném množství sněhu, pro tvorbu stop je třeba minimálně 50 cm. Areál je v případě příznivých podmínek v provozu denně od 7:30 do setmění. Trať je vhodná pro pořádání závodů nejvyšší kategorie, v její bezprostřední blízkosti je pro návštěvníky připraveno zázemí pro přípravu lyži a občerstvení.
 
OstraviceOd 8. 1. 2019 je v provozu nejdelší varianta tratí (modrá), které měří téměř 4 km. Nejdelší trať, která se táhne přes golfové hřiště, je momentálně upravena pro bruslení. Stopa pro klasiku je aktuálně připravena na stadionu a pod ním (trasa červená a oranžová). Nejmenší z okruhů, na které oblast láká celé rodiny, má půl kilometru a vede téměř po rovince. Dospělí začátečníci si mohou vyrazit na 1,5 kilometru dlouhou trasu. Všechny okruhy mají dvě upravené stopy. Centrální část mezi stopami je upravována rolbou, aby si na své přišli i ti, kteří preferují techniku bruslení.

Ostravice běžkyK dispozici je v areálu i půjčovna běžek a bot i šatny se sprchou. Vypůjčit si zde můžete běžky v délkách od 140 do 207 cm, hole v délkách od 130 do 160 cm a boty UK velikostí 3,5 až 12. Půjčovné za celý set na jeden den je 250 Kč a je možné si půjčit i jen některou součást vybavení. Vstupné na tratě je 50 Kč v průběhu dne a 100 Kč večer za umělého osvětlení. Trať bývá osvětlena od setmění do 20:00 hodin. Nástup do běžeckých stop se nachází v prostoru driving range, vpravo od příjezdu do areálu.
Běžecký areál na golfovém hřišti v Ostravici

Běžecký areál na golfovém hřišti v Ostravici

Běžecký areál v případě příznivých klimatických podmínek nabízí několik okruhů v délce od 1 km do 4,5 km, které jsou připraveny pro klasiku i bruslení. V areálu se také nachází půjčovna, vekterá poskytuje běžecké vybavení.

Golf Ostravice - mistrovské 18jamkové golfové hřiště

Golf Ostravice - mistrovské 18jamkové golfové hřiště

Mezi dvěma nejvyššími horami Beskyd, Lysou horou a Smrkem, na úpatí hory Žár v obci Ostravice se nachází moderní sportovní areál Golf Course Ostravice, který se využívá pro golf i běžecké lyžování.

Další aktuality

27.6.
2020
Zoo Ostrava představila nové voliéry pro sovy a orly

Zoo Ostrava představila nové voliéry pro sovy a orly

Severní Morava a Slezsko | Příroda
26.6.
2020
#světovéČesko a železné ostravské Hradčany

#světovéČesko a železné ostravské Hradčany

Severní Morava a Slezsko | Památky