Úvod > Aktuality > Na golfovém hřišti v Ostravici se prohánějí běžkaři
Na golfovém hřišti v Ostravici se prohánějí běžkaři
"> "> "> ">
Zimní sporty

Na golfovém hřišti v Ostravici se prohánějí běžkaři

Vydáno 8. února 2021
Golfové hřiště na Ostravici se spolu se sněhovou nadílkou zimy změnilo na ráj milovníků lyžování na běžkách. Ti zde naleznou čtyři zasněžované běžkařské okruhy, z nichž dva se uměle zasněžují. Jakmile napadne dostatečná vrstva sněhu a teploty se drží pod bodem mrazu, jsou okruhy otevřeny. Trasy jsou navíc ve večerních hodinách osvětlené. Aktuálně je zatím otevřen pouze malý okruh na bruslení.
Běžky OstraviceSpolu s golfovým areálem vznikla zimní varianta projektu – běžecký areál, jehož cílem je poskytovat kvalitní tréninkové podmínky pro příznivce běžeckého lyžování. V místech, kde se od jara do podzimu hraje golf, je v zimní období připravena běžecká trať v délce 3,75 km a šířce 7,5 m s technologií pro osvětlení a výrobu umělého sněhu. Provoz běžeckého areálu je závislý na dostatečném množství sněhu, pro tvorbu stop je třeba minimálně 50 cm. Areál je v případě příznivých podmínek v provozu denně od 7:30 do setmění. Trať je vhodná pro pořádání závodů nejvyšší kategorie, v její bezprostřední blízkosti je pro návštěvníky připraveno zázemí pro přípravu lyži a občerstvení.
 
golf ostraviceOd 8. 2. 2021 je v provozu zatím pouze malý okruh na bruslení (vyznačen červeně). Má půl kilometru a vede téměř po rovince. K dispozici je v areálu i půjčovna běžek a bot i šatny se sprchou. Vypůjčit si zde můžete běžky v délkách od 140 do 207 cm, hole v délkách od 130 do 160 cm a boty UK velikostí 3,5 až 12. Půjčovné za celý set na jeden den je 250 Kč a je možné si půjčit i jen některou součást vybavení.

Vstupné na tratě je 100 Kč v průběhu dne a 150 Kč večer za umělého osvětlení. Trať bývá osvětlena od setmění do 20:00 hodin. Nástup do běžeckých stop se nachází v prostoru driving range, vpravo od příjezdu do areálu.
Běžecký areál na golfovém hřišti v Ostravici

Běžecký areál na golfovém hřišti v Ostravici

Běžecký areál v případě příznivých klimatických podmínek nabízí několik okruhů v délce od 1 km do 4,5 km, které jsou připraveny pro klasiku i bruslení. V areálu se také nachází půjčovna, vekterá poskytuje běžecké vybavení.

Golf & Ski Resort Ostravice

Golf & Ski Resort Ostravice

Mezi dvěma nejvyššími horami Beskyd, Lysou horou a Smrkem v obci Ostravice se nachází čtyřhvězdičkový Golf & Ski Resort Ostravice.