Úvod > Aktuality > Tradiční Francouzský trh nabídne na Kampě vybrané pochoutky

Tradiční Francouzský trh nabídne na Kampě vybrané pochoutky

Vydáno 8. července 2018 Gurmánská turistika
Ve dnech od 11. do 15. července se náměstí Na Kampě již podesáté promění v typickou francouzskou čtvrť. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, bohatý hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše na malebném náměstí pod Karlovým mostem. Zážitky budou umocněny poslechem francouzských melodií a živých vystoupení.

Francouzský trh KampaMalebné náměstí Na Kampě se na pět dní promění v rušnou francouzskou čtvrť a bude lákat kolemjdoucí omamnou vůní lokálních delikates, jakými jsou například burgundští hlemýždi, mořské mušle a bretaňské palačinky. Připravené pochoutky doplní široká nabídka aromatických sýrů a jedinečných uzenin, které ideálně doplní ochutnávku francouzských vín proslavených značek.

Francouzský trh v rámci oslav u příležitosti jednoho z nejvýznamnějších francouzských svátků – pádu Bastily, se na Kampě koná každý den od 10:00 do 21:00 hodin. Představí se zde prodejci a výrobci francouzských regionálních specialit.
 
Francouzský trhDíky vynalézavému systému o něco menších stánků letos na trhu přivítáte nové vystavovatele. Můžete se těšit na bio vína ze Cévennes, teriny z černého vepře z oblasti Limousin a také na panenské oleje z lisovny Huilerie Beaujolaise, jejíž zástupci přijedou speciálně na náš trh, aby vám představili své výrobky z pražených mandlí či dýňových semen. A nakonec to vypadá, že ochutnáme i nějaké tak trochu „pařížské” nápoje: Galopin, Monako a pivo Picon.

Celých pět dní se ponese v rytmu francouzských melodií a živá vystoupení se postarají o jedinečný zážitek. Na své si přijdou milovníci swingu, šansonu i jazzu.

Kampa - romantika v centru Prahy

Kampa - romantika v centru Prahy

Malý romantický ostrov Kampa na řece Vltavě v Praze nabízí prohlídku místa s malebnými domky a dávnou historií. Nepravý ostrov je od Malé Strany oddělen uměle vytvořenou mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Skupina domů, mezi nimiž Čertovka protéká, je označovaná jako Pražské Benátky.

Další aktuality

12.11.
2018
Čokoládový festival provoní opět pražskou Galerii Harfa

Čokoládový festival provoní opět pražskou Galerii Harfa

Praha | Gurmánská turistika
8.11.
2018
V neděli přijede svatý Martin na Jiřák

V neděli přijede svatý Martin na Jiřák

Praha | Gurmánská turistika
6.11.
2018
Botanická zahrada láká 11. listopadu na mladá vína

Botanická zahrada láká 11. listopadu na mladá vína

Praha | Gurmánská turistika