!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na dožínkové slavnosti se vydejte do Kaplice
Na dožínkové slavnosti se vydejte do Kaplice
"> "> ">
Životní styl

Na dožínkové slavnosti se vydejte do Kaplice

Vydáno 30. srpna 2019
Tradiční Kaplické slavnosti proběhnou letos v pátek a sobotu 30. a 31. srpna 2019. Nabídnou bohatý program s tématem Dožínky. Chybět nebude večerní kostýmovaný průvod s loučemi, aristokratická a lidová zábava hraběte Buquoye, filmová zbrojnice a další kratochvíle. Samozřejmostí je i bohatý hudební program.

KaplicePořadatelé letošních Kaplických slavností nabídnou dvoudenní městské slavnosti s širokou nabídkou hudebních koncertů a doprovodných akcí, v tomto roce v duchu dožínek. V pátek 30. srpna začínají Kaplické dožínky odpoledním programem pro děti v městském parku, od 16:00 do 19:30 hodin. Děti se rozloučí s prázdninami, budou plnit úkoly propojené hrou na stanovištích s filmovými a komikosovými hrdiny a čekají je dárkové balíčky ve stánku Jednota DS Kaplice. Ve 20:00 následuje řazení průvodu před kulturním domem, který vyjde ve 21:00 hodin. Jedná se o večerní kostýmovaný průvod s loučemi, letos věnovaný tématu magie a mystiky. Vše doplní ohňová show.

Kaplice slavnostiSobota 31. 8. se ponese ve znamení nejen historické zábavy. Hlavní program začne ve 13:00 a uvidíte v něm například žonglování praporem, výcvik mušketýrské gardy či ukázky řemesla kaplického kata. Na vlastní kůži zažijete školu šermu, obří deskovou hru, barokní posezení v trávě, lukostřelbu, kuželky, můžete se pustiti do molitanové bitvy nebo se projet na koni. Součástí sobotního odpoledne bude i filmová zbrojnice, která vám umožní vyfotit se ve zbroji známého filmu či v romantickém kostýmu rodiny Buquoyů.

Na dvou scénách bude probíhat hudební program, který představí například Ondřeje Rumla a Good Times Big Band, Queen Must Go on revival, kapelu Tlustá Berta, Dixie Old Boys nebo rock Band.

Naučná stezka Řemeslo na řece

Naučná stezka Řemeslo na řece

Cyklisticko-turistická naučná stezka seznamuje především s historií mlýnů a hamrů v oblasti mezi Kaplicí a Cetvinami, za hranicí na rakouské straně pak pokračuje směrem do Pregartenu. Trasa částečně kopíruje tok řeky Malše, v jejímž okolí se dozvíte také něco o přírodě Pomalší.

Poutní místo Svatý kámen

Poutní místo Svatý kámen

Původ poutního místa Svatý Kámen sahá až do první poloviny 16. století, kdy se objevily legendy, vážící se k balvanu, rozdělenému na dvě části, ležícímu nedaleko Rychnova nad Malší.

Národní přírodní rezervace Žofínský prales

Národní přírodní rezervace Žofínský prales

Národní přírodní rezervace Žofínský prales je nejstarší rezervací nejen u nás, ale i ve střední Evropě. Ochrana obou pralesů byla prohlášena majitelem panství Nové Hrady, hrabětem Jiřím Františkem Augustem Buquoyem, již 28. srpna 1838.