Úvod > Aktuality > Na dožínkové slavnosti se vydejte do Kaplice
Životní styl

Na dožínkové slavnosti se vydejte do Kaplice

  • Vydáno30. srpna 2019
Tradiční Kaplické slavnosti proběhnou letos v pátek a sobotu 30. a 31. srpna 2019. Nabídnou bohatý program s tématem Dožínky. Chybět nebude večerní kostýmovaný průvod s loučemi, aristokratická a lidová zábava hraběte Buquoye, filmová zbrojnice a další kratochvíle. Samozřejmostí je i bohatý hudební program.

KaplicePořadatelé letošních Kaplických slavností nabídnou dvoudenní městské slavnosti s širokou nabídkou hudebních koncertů a doprovodných akcí, v tomto roce v duchu dožínek. V pátek 30. srpna začínají Kaplické dožínky odpoledním programem pro děti v městském parku, od 16:00 do 19:30 hodin. Děti se rozloučí s prázdninami, budou plnit úkoly propojené hrou na stanovištích s filmovými a komikosovými hrdiny a čekají je dárkové balíčky ve stánku Jednota DS Kaplice. Ve 20:00 následuje řazení průvodu před kulturním domem, který vyjde ve 21:00 hodin. Jedná se o večerní kostýmovaný průvod s loučemi, letos věnovaný tématu magie a mystiky. Vše doplní ohňová show.

Kaplice slavnostiSobota 31. 8. se ponese ve znamení nejen historické zábavy. Hlavní program začne ve 13:00 a uvidíte v něm například žonglování praporem, výcvik mušketýrské gardy či ukázky řemesla kaplického kata. Na vlastní kůži zažijete školu šermu, obří deskovou hru, barokní posezení v trávě, lukostřelbu, kuželky, můžete se pustiti do molitanové bitvy nebo se projet na koni. Součástí sobotního odpoledne bude i filmová zbrojnice, která vám umožní vyfotit se ve zbroji známého filmu či v romantickém kostýmu rodiny Buquoyů.

Na dvou scénách bude probíhat hudební program, který představí například Ondřeje Rumla a Good Times Big Band, Queen Must Go on revival, kapelu Tlustá Berta, Dixie Old Boys nebo rock Band.

Naučná stezka Řemeslo na řece

Naučná stezka Řemeslo na řece

Cyklisticko-turistická naučná stezka seznamuje především s historií mlýnů a hamrů v oblasti mezi Kaplicí a Cetvinami, za hranicí na rakouské straně pak pokračuje směrem do Pregartenu. Trasa částečně kopíruje tok řeky Malše, v jejímž okolí se dozvíte také něco o přírodě Pomalší.

Poutní místo Svatý kámen

Poutní místo Svatý kámen

Původ poutního místa Svatý Kámen sahá až do první poloviny 16. století, kdy se objevily legendy, vážící se k balvanu, rozdělenému na dvě části, ležícímu nedaleko Rychnova nad Malší.

Národní přírodní rezervace Žofínský prales

Národní přírodní rezervace Žofínský prales

Národní přírodní rezervace Žofínský prales je nejstarší rezervací nejen u nás, ale i ve střední Evropě. Ochrana obou pralesů byla prohlášena majitelem panství Nové Hrady, hrabětem Jiřím Františkem Augustem Buquoyem, již 28. srpna 1838.

Další aktuality

České Budějovice jsou ideálním místem pro návštěvu po celý rok

Ve finále o titul Evropské hlavní město kultury 2028 se již letos utkají dvě města – Broumov a České Budějovice. Jihočeská metropole úspěšně prošla prvním kolem soutěže vloni. Vítězného kandidáta vybere odborná komise Evropské unie letos koncem června. O tom, že České Budějovice žijí kulturou se přesvědčíte na řadě připravovaných akcí.
Jihočeský kraj | Kultura

Svět dinosaurů poznáte na DinoExpedici v Českých Budějovicích

Toužíte po dobrodružství, zážitcích a poznání? Vydejte se na DinoExpedici do Českých Budějovic. Na Výstavišti se od 27. ledna do 12. března 2023 s vládci druhohor setkáte v rámci unikátní a ojedinělé výstavy robotických a statických modelů dinosaurů v životních velikostech!
Jihočeský kraj | Zážitky

Tradiční průvod maškar opět roztančí Milevsko

V sobotu 18. února 2023 se v Milevsku uskuteční již 161. ročník tradičního masopustního průvodu. Milevský masopustní průvod má tradici od roku 1862 a každoročně se ho účastní několik set masek. Jde o ojedinělou tradici, která u nás nemá obdoby. Milevské maškary jsou zapsány mezi nejvýznamnějšími českými lidovými tradicemi na seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.
Jihočeský kraj | Zážitky

Vlci, jeleni a rysi aneb čím si vylepšit zimní dovolenou na Šumavě

Plánujete zimní dovolenou na Šumavě? Máme pro vás několik tipů, jak ji udělat ještě zajímavější! Není to nijak složité: zařaďte do svých programů výlety za jeleny, rysy nebo vlky. Někam můžete přijet rovnou a bez čekání, jinde budete potřebovat rezervaci, ale ve všech případech vás čeká fantastická podívaná.
Jihočeský kraj | Příroda