Úvod > Aktuality > Na festivalu Polívkování ochutnáte polévky z celého světa
Na festivalu Polívkování ochutnáte polévky z celého světa
"> "> ">

Na festivalu Polívkování ochutnáte polévky z celého světa

Vydáno 18. října 2019 Gurmánská turistika
Také patříte k milovníkům polévek? Pak si nesmíte nechat ujít sedmý ročník festivalu Polívkování, který se uskuteční na Hořejším nábřeží Smíchovské náplavky v sobotu 19. 10. 2019. Těšit se můžete nejen na polévky tuzemské jako je bramboračka, kulajda, knedlíčková či dršťková ale hlavně na polévky z celého světa jako ruský boršč, mexické chipotle, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, vietnamské pho, španělský cocido, marocká harira nebo japonské miso či ramen.
PolévkaVšichni milovníci polévek jsou srdečně zváni na sedmý ročník úspěšného festivalu Polívkování, který v sobotu 19. října 2019 nabídne od 10:00 do 18:00 hodin polévky z Česka i celého světa!

Na Smíchovské náplavce bude na 60 stánků s pestrou nabídkou polévek z celého světa, vedle exotickýcých polévek samozřejmě nebudou chybět ani tuzemské klasiky a k tomu pěkně vypečené houstičky.

polévkaKdo má rád klasickou českou chuť, může si dát polévky tuzemské jako je bramboračka, poctivý vývar, kulajda či dršťková. Těm, kdož rádi poznávají nové chutě, udělají radost polévky z celého světa jako například srbská čorba, mexické chipotle, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, italské gazpacho, vietnamské pho, marocká harira nebo indonéská kuřecí polévka soto ayam.

Vegetariány určitě uspokojí pestrý výběr zeleninových krémů a luštěninových polévek. K pití se bude podávat teplý cider, mošt, svařené víno i vína ze zahraničí a samozřejmě točené pivo přímo z tanku.
Smíchovská náplavka

Smíchovská náplavka

Smíchovská náplavka je místo na levém břehu Vltavy, které je dějištěm nejrůznějších společenských nebo sportovních akcí. Nachází se nedaleko ulice Hořejší nábřeží, mezi Železničním a Palackého mostem. Po celý rok zde probíhají společenské a sportovní události.