Úvod > Aktuality > Dolní Morava hostí Evropský pohár ve snowboardcrossu
Dolní Morava hostí Evropský pohár ve snowboardcrossu
"> "> "> "> ">
Zimní sporty

Dolní Morava hostí Evropský pohár ve snowboardcrossu

  • Vydáno2. února 2022
Nejen na olympijských hrách v čínském Pekingu budou v nadcházejících dnech k vidění kvalitní snowboardcrossové závody. Dolní Morava ve středu a ve čtvrtek přivítá hned dva závody Evropského poháru pro kategorie mužů i žen. Trať bude navíc po skončení závodů přístupná i pro veřejnost.
SnowboardcrossNa Dolní Moravě se povedlo postavit nejkvalitnější krosovou trať, jakou jsme v České republice kdy měli. Organizátoři odvedli skvělou práci. Kromě závodníků, kteří se připravují na start na blížících se olympijských hrách, by se měla představit většina předních závodníků napříč Evropou i z celého světa.

V úterý 1. února už se ve skiareálu Dolní Morava konaly první tréninky. Závodit se začne ve středu 2. února 2022, kdy je od 10:20 na programu nejprve kvalifikace mužů a od 11:30 pak kvalifikace žen. Vyřazovací rozjížďky jsou v plánu od 13:15. Stejný časový harmonogram je nastaven také na čtvrtek 3. února, kdy se pojede druhý závod. Trať bude navíc po skončení závodů mírně upravena z důvodu bezpečnosti a následně a přístupná i pro veřejnost.

snowboardcrossSnowboardcross, nebo chcete-li boardercross, je nejmladší, dynamicky se rozvíjející disciplína snowboardingu. Je synonymem pro rychlost, napětí, koncentraci, adrenalin, kontaktní souboje i tvrdé pády. To vše vtěsnáno do cca 50-90 vteřin, na trati o délce 700-1200 metrů, vybudované na svahu a tvořené umělými i přírodními překážkami: klopenými zatáčkami, skoky, boulemi, cornery, wutangy, schody a dalšími záludnostmi. Díky tomu je snowboardcross jednoznačně neatraktivnější disciplínou snowboardingu.
Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.