Úvod > Aktuality > Na Dolní Moravě se otevírá nejdelší visutý most světa
Na Dolní Moravě se otevírá nejdelší visutý most světa
"> "> "> ">
Zážitky

Na Dolní Moravě se otevírá nejdelší visutý most světa

  • Vydáno10. května 2022
V pátek 13. května se v Horském resortu Dolní Morava otevírá světový unikát – nejdelší visutý most na Zemi. Dostal jméno Sky Bridge 721, přičemž číslovka odkazuje na jeho délku v metrech. Český most překonal délku podobného mostu v Portugalsku s názvem 516 o plných 200 metrů. Zájemci o jeho překonání si musí lítky zakoupit přes rezervační systém.
sky bridgeHorský resort Dolní Morava rozšiřuje své atrakce. Vedle oblíbené Stezky v oblacích, bobové i mamutí horské dráhy a dalších atraktivit nabídne od 13. května 2022 svým návštěvníkům zážitek, který nemá obdoby, a to procházku po nejdelším visutém mostě na světě Sky Bridge 721.
 
Lávka v nebesích spojuje hřebeny Slamník a Chlum. Povede zájemce 721 metrů nad Mlýnským údolím. Most začíná ve výšce 1125 metrů a opustíte ho 10 metrů výše. V nejvyšším bodě mostu se ocitnete celých 95 metrů nad zemí! Vstupenky na Sky Bridge je však nutné zakoupit předem na e-shopu. Vyberte si tam datum své návštěvy a orientační čas vstupu. Za jízdu lanovkou a překonání mostu zaplatí dospělí 575 Kč, děti 400 Kč. Jestliže se rozhodnete sjet lanovkou i dolů, vyjde vás lístek na 800 Kč, dětský pak na 550 Kč.
 

Naučná stezka Most času

most sky bridgeProcházka nad horskou krajinou Králického Sněžníku a úchvatné výhledy nejsou to jediné, co si při návštěvě Sky Bridge 721 užijete. Společně se stavbou vznikla také originální naučná stezka Most času obohacená o prvky rozšířené reality. Stačí mít chytrý telefon a přístup k internetu a ocitnete se uprostřed příběhu šestnáctiletého chlapce, který odhaluje střípky z historie i skryté pravdy své vlastní rodiny. Na začátku hry prozkoumáte řopík, tedy malou pevnost, která byla součástí československého opevnění. A poté si projdete trasu s naučnými panely, jejíž součástí je i téměř tři čtvrtě kilometru dlouhý visutý most.
Visutý most přes údolí na Dolní Moravě – Sky Bridge 721

Visutý most přes údolí na Dolní Moravě – Sky Bridge 721

Horský resort Dolní Morava se chlubí světovým unikátem Sky Bridge 721. Jedná se o nejdelší visutý most na světě, který spojuje dva hřebeny hor. Lávka pro pěší měří 721 metrů a procházet se po ní budete ve výšce 95 metrů nad zemí.

Horský resort Dolní Morava

Horský resort Dolní Morava

Moderní horský resort s celoročním provozem a širokou nabídkou sportovních, adrenalinových a rekreačních aktivit. Najdete několik světových unikátů v čele se Stezkou v oblacích, Mamutí horskou dráhou nebo Mamutíkových zážitkových parků s Obřím Mamutem. Najdete zde také Adrenalin park, lanovku aj.