!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na Dolní Moravě panují ideální sněhové podmínky
Na Dolní Moravě panují ideální sněhové podmínky
"> "> "> ">
Zimní sporty

Na Dolní Moravě panují ideální sněhové podmínky

Vydáno 24. února 2020
Přestože je letošní lyžařská sezóna poznamenaná rozmary počasí a v nížinách již není po zimě téměř ani památky, výše položená střediska hlásí i s blížícím se koncem února skvělé podmínky. Takovým příkladem je vyhlášený Horský resort Dolní Morava, kde jsou v provozu všechny lanovky i lyžařské vleky.
Dolní MoravaNa Dolní Moravě se jezdí stále na sedmi sjezdovkách, které jsou vzájemně propojeny. V posledních dnech navíc napadlo několik centimetrů nového sněhu, podmínky pro lyžování jsou tedy výborné. Bez omezení jsou i služby v místě – od lyžařské školy, půjčovny, servisu až po restaurace a bary na sjezdovkách. Návštěvníky vyhledávaná Mamutí horská dráha, která nabízí zpříjemnění lyžařského dne, navíc prodloužila ve vybrané dny provoz až do 20:00 hodin.
 
dolní moravaLyžuje se na sjezdovkách Sněžník B, Vyhlídková a Kamila (čtyřsedačková lanovka Sněžník a vlek Kamila) v horním areálu Sněžník a na sjezdovkách Velký Slon a Ondráš v areálu U Slona (čtyřsedačková lanovka U Slona a vlek kotva Ondráš). V provozu je také horní spojovací sjezdovka. Denně mezi areály jezdí skibus, a to od zastávky U Slona do hotelu Vista (8:30 – 12:00 a 13:00 – 16:30). V nabídce střediska jsou také zimní zážitky – První stopa, Večerní výšlap na sněžnicích nebo skialpech se zkušeným horským průvodcem.

dolní moravaUpraveny jsou samozřejmě také trasy pro běžecké lyžování, včetně místní části Jesenické magistrály, okruhu Zbojnická a přilehlých tratí. Sáňkařská dráha bohužel však v provozu není. I když to tak v níže položených oblastech nevypadá, za pravou zimní pohodou je pořád možné vyrazit i do našich hor, sezóna pod Králickým Sněžníkem ještě není zdaleka u konce.
Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Nejdelší bobová dráha svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Horská dráha měří více než 3 kilometry a pyšní se 25 zatáčkami, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. V provozu je v zimě i v létě.

Další aktuality

26.10.
2020
Výlov Bohdanečského rybníka bude letos bez účasti veřejnosti

Výlov Bohdanečského rybníka bude letos bez účasti veřejnosti

Východní Čechy | Gurmánská turistika
6.10.
2020
Velká pardubická se letos poběží bez diváků

Velká pardubická se letos poběží bez diváků

Východní Čechy | Letní sporty