Úvod > Aktuality > Na Den Země i Velikonoce láká zoo Jihlava
Na Den Zeme do zoo Jihlava
Zážitky

Na Den Země i Velikonoce láká zoo Jihlava

  • Vydáno16. dubna 2019
Pro malé i velké návštěvníky bude v Zoo Jihlava po dobu velikonočních prázdnin, tedy od čtvrtka 18. dubna do pondělí 22. dubna 2019 připravena speciální hra. Na Velký pátek se otevírají poklady ukryté ve skalách. V Zoo Jihlava ale zůstanou odkryty po celé Velikonoce. Zoo Jihlava zve všechny návštěvníky také v sobotu 20. dubna na oslavu Dne Země, která bude probíhat na různých místech areálu od 10 do 15 hodin.
A na co se mohou děti i dospělí v jihlavské zoo těšit? V centru PodpoVRCH bude kreativní dílna nazvaná „Ze starého nové ″. Na Australské farmě si členové včelařského kroužku připravili ukázky včelaření, včelařskou poradnu i aktivity pro děti. Ty mohou zamířit i na Lesní stezku, kde pro ně budou připraveny hrátky zaměřené na stromy a lesní zvířata nazvané v „Lesním světě. U orlí voliéry se mohou návštěvníci formou her a soutěží dozvědět o zdravém životním stylu a v africké vesnici Matongo se seznámí s mokřady a jejich obyvateli.

Všichni se také mohou těšit na oblíbené letové ukázky dravců a sov, které budou probíhat na obvyklém místě na louce před Australskou farmou v 11 a v 15 hodin.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.

Další aktuality

Za pěkné vysvědčení se podíváte do jihlavské zoo za korunu

Také letos se jihlavská zoo chystá odměnit pilné žáky a studenty. Od 3. do 5. února 2023 budou mít všichni, kteří přinesou na pokladnu zoo aktuální vysvědčení aspoň s jednou jedničkou, vstup do zoo za 1 Kč.
Kraj Vysočina | Příroda

Kraj Vysočina: tři památky UNESCO, mistr Santini a sklářské tradice

Rozhlédněte se po Vysočině, která po více než třech stoletích zůstává barokní krajinou. Dokonalou, malebnou a idylickou, kde se stačí vydat pěšky či na kole kousek za město a všude kolem sebe vidíte cibulové báně kostelů, kapličky, boží muka, předlouhé aleje podél cest i osamělé stromy. Nechte se okouzlit sakrálním dědictvím a sklářskými tradicemi kraje Vysočina!
Kraj Vysočina | Kultura

Jarní prázdniny 2023 – Kraj Vysočina

Kam na jarní prázdniny, když chcete udělat něco pro svou fyzičku? Týdenní volno je jako dělané pro zimní rodinnou dovolenou na Vysočině. Vyrazit na týden na čerstvý vzduch bude pro vás i vaše děti příjemná změna.
Kraj Vysočina | Zážitky

Užijte si zimní plavby po Dalešické přehradě, loď Horácko vypluje na Silvestra i Nový rok

Na Dalešickou přehradu vypluje 31. 12. 2022 ve 13:00 loď Horácko a ve stejný čas se od mola v Kramolíně odlepí i o den později, aby absolvovala Novoroční plavbu. Od ledna až do dubna si tak můžete každou neděli užít svou plavbu po Dalešické přehradě. Vždy ve 13:00 hodin zahajuje loď Horácko svou tradiční zimní plavbu z přístaviště Kramolín. Plavba trvá 1 hodinu. Dojedete zhruba na dohled stropešínského mostu a zase zpět. Cena lístku pro dospělého je 290 Kč a pro děti a seniory nad 75 let 190 Kč.
Kraj Vysočina | Zážitky