Úvod > Aktuality > Na co se mohou těšit děti tento víkend na Brněnských Vánocích?
Na co se mohou těšit děti tento víkend na Brněnských Vánocích?
">
Zážitky

Na co se mohou těšit děti tento víkend na Brněnských Vánocích?

  • Vydáno11. prosince 2015
Rodiče s dětmi mohou tento víkend 12. – 13. prosince navštívit víkendové dílny v Sále Břetislava Bakaly, soutěžit v Labyrintu pod Zelným trhem, vystoupit na věž Staré radnice nebo se projet okolo brněnských památek v minibusu.
Na již tradičních víkendových dílnách si děti v období Brněnských Vánoc mohou vyzkoušet výrobu vlastnoručních vánočních dárků a drobností. V Malém sále Sálu Břetislava Bakaly na Žerotínově náměstí jsou dílny v sobotu a neděli otevřeny od 13 do 17 hodin.

 

Po tvořivých dílnách se vydejte do podzemí pod Zelným trhem

Tuto sobotu 12. prosince na děti čeká malování vánočního prostírání, malování taštiček na krk, triček, ukázka práce řezbáře, ruční vykrajování mýdel, výroba solí a pudrů, výroba vánočních ozdob z včelího vosku, výroba náhrdelníků a náramků z kamínků a korálků, zdobení perníčků, lisování moštů a jejich ochutnávka. V neděli 13. prosince se pak děti mohou kromě výše zmíněných aktivit těšit také na malování keramiky a skla.


Malí návštěvníci Labyrintu pod Zelným trhem se mohou zapojit do vánoční hry O neposlušné hvězdičce. Pro ty, kteří dokážou splnit všechny úkoly, je nachystaná malá odměna! Pátrat po hvězdičce ve sklepním labyrintu mohou děti do 23. prosince, hra je součástí běžné prohlídky.
Otevřeno je od úterý do neděle od 9 do 18 hodin, prohlídky se konají každých 60 minut. Vstupné pro dospělého je 160 Kč, studenti a děti do 15 let zaplatí 80 Kč a děti do 6 let mají vstup zdarma.

 

Projížďka vánočním Brnem v turistickém minibusu

Řada Brňanů se ráda projde po vánočních trzích, poklábosí s přáteli a dají si společně svařené víno nebo něco dobrého k snědnu. Ne každý ovšem rád tráví večery procházkami mrazivým městem. Řešením je útulný turistický minibus s fungujícím topením, který po městě bude kroužit v sobotu 12. a 19. prosince. A navíc: všichni účastníci vyhlídkové jízdy obdrží při nástupu do minibusu drobný vánoční dárek. V obou termínech jízdy proběhnou v 10 a 13 hodin, trasa trvá cca 120 minut. Nástupním místem je Janáčkovo divadlo.

Pokud budete v centru Brna, můžete vyrazit také na věž Staré radnice, ze které je parádní pohled na osvícené centrum Brna. Navíc si aktuálně mohou rodiče s dětmi při návštěvě výstavy zahrát šifrovací hru Tajemství Staré radnice. Věž je otevřena ve večerních hodinách v sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli do 18 hodin. Cena vstupného je 50 korun.
 
Labyrint pod Zelným trhem – tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů

Labyrint pod Zelným trhem – tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů

V Labyrintu pod Zelným trhem v Brně si návštěvník udělá představu, jak bylo podzemí se sklepením využíváno v dobách svého vzniku. Expozici doplňují předměty denní potřeby nalezené během archeologických průzkumů Zelného trhu. V průběhu roku se zde koná řada akcí.

Brněnské Vánoce 2022

25.11.
23.12.
Brněnské Vánoce 2022

Poslední pátek před první adventní nedělí se tradičně rozsvěcuje vánoční strom na centrálním náměstí Svobody. Přijďte zažít tu pravou adventní atmosféru spojenou s vánočními trhy v srdci Brna.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika