Úvod > Aktuality > Kam na výlet se sněžnicemi? Třeba na Cikánskou slať
Kam na výlet se sněžnicemi? Třeba na Cikánskou slať
"> "> "> "> Více než sedmikilometrová trasa na Cikánskou slat je spíše pro fyzicky zdatnejší turisty "> Na Cikánskou slat se podíváte také v zimě "> Trasa není nijak upravovaná, její absolvování se doporucuje výhradně za příznivého počasí "> Mapu, sněžnice a hole na půjcení najdou turisté v informačním centru Modravy
Příroda

Kam na výlet se sněžnicemi? Třeba na Cikánskou slať

  • Vydáno15. února 2021
Patříte k milovníkům pohybu na sněžnicích? Pokud se navíc rádi touláte šumavskou přírodou, můžete vyrazit k jedné z nejcennějších lokalit NP Šumava i v zimním období. Z Modravy vede pro turisty na sněžnicích cesta na Březník přes Cikánskou slať a kolem Trampusova křížku.
sněžniceSněžnice se stávají na Šumavě stále oblíbenější. Své speciální okruhy ale chodci na sněžnicích nemají, takže chodí většinou podél upravených běžeckých stop nebo po nich. V okolí Modravy ale najdou speciální trasu o délce více než 7 km na Cikánskou slať s poměrně příkrým stoupáním. Je tedy určena spíše pro fyzicky zdatnější turisty a dobrodruhy, zároveň je to možnost užít si divoké Šumavy plnou náručí.

sněžniceTrasy na sněžnicích si užijí všichni ti, kteří touží po hlubokém poznání a pocítění síly a krásy šumavské přírody. Mohou se tak nerušeně procházet mimo rušné běžkařské okruhy. Trasa není nijak upravovaná, její absolvování se doporučuje výhradně za příznivého počasí. Přesnou předpověď počasí, mapu i sněžnice a hole na půjčení najdou turisté v informačním centru Modravy (až bude opět otevřené).

Obec Modrava upravuje i další trasy pro pěší, a to z Modravy na Modravský most směrem na Březník a Modrava – Rybárna. Lesní správa Srní protahuje cestu mezi Rybárnou a Rokytou. Na tyto trasy se mohou vydat návštěvníci Šumavy bez sněžnic i s nimi.
Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Národní park Šumava – zelené srdce Evropy

Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení. Na území NP se nachází 7 obcí (Srní, Kvilda, Horská Kvilda, Modrava, Stožec, České Žleby a Prášily) a několik menších osad (Filipova Huť, Dobrá, Jelení).

Cikánská slať – jedno z nejcennějších míst šumavského parku

Cikánská slať – jedno z nejcennějších míst šumavského parku

Cikánská slať je vrchovištní rašeliniště v Národním parku Šumava asi 2 km jihozápadně od obce Modrava, na jižním svahu Modravské hory v nadmořské výšce 1103 m.

Šumavou na sněžnicích – výlety přírodou se Správou NP Šumava

Šumavou na sněžnicích – výlety přírodou se Správou NP Šumava

Sněžnice jsou novým fenoménem, který během posledních let objevují turisté na Šumavě. Správa národního parku Šumava proto každoročně připravuje během zimní sezóny pro zájemce výlety šumavskou přírodou.