Úvod > Aktuality > Na Choceňsku se otevřela nová naučná stezka Dívčí doly
hmyzích populací se vyskytuje svižník píscinný
"> hmyzích populací se vyskytuje svižník píscinný "> Jednotlivá místa vás seznámí s funkcemi lesa
Příroda

Na Choceňsku se otevřela nová naučná stezka Dívčí doly

  • Vydáno15. května 2013
Nedaleko Chocně se otevřela zcela nová, pět kilometrů dlouhá naučná stezka s názvem Dívčí doly. Stezka vede zajímavou lesní oblastí rozprostírající se v bezprostřední blízkosti města Choceň a na její trase najdete devět zastavení.
Na Choceňsku se otevřela nová naučná stezka Dívčí dolySymbolem stezky je dívka Zdislava, která je svázána s pověstí o tomto místě, a proto také návštěvníky všemi devíti zastaveními naučné stezky provází. Jednotlivá místa vás seznámí s funkcemi lesa, přírodními procesy v lese a s dalšími zajímavostmi včetně místní historie.

Z lesních dřevin v oblasti Dívčí doly na zdejších písčitých půdách nejčastěji rostou dub zimní, buk lesní, bříza bradavičnatá, borovice lesní, borovice vejmutovka, smrk ztepilý a modřín opadavý. Z pískomilných trav lze v lokalitě převážně nalézt rod lipnicovitých. Z hmyzích populací se vyskytuje svižník písčinný, který na polabských písečných dunách už zdomácněl. Je možné spatřit i různé druhy střevlíků. K typickým motýlům patří okáč písečný.

Nástupní místo NS Dívčí doly se nachází přibližně 700 metrů severozápadním směrem od města Choceň, počítáno od místního hokejového stadionu v místě zvaném „U Tunýlku“.

Naučná stezka Dívčí doly

Naučná stezka Dívčí doly

Pět kilometrů dlouhá naučná stezka Dívčí doly vede zajímavou lesní oblastí rozprostírající se v bezprostřední blízkosti města Choceň. Symbolem stezky je dívka Zdislava, která je svázána s pověstí o tomto místě, a proto také návštěvníky všemi devíti zastaveními naučné stezky provází.