Úvod > Aktuality > Na Červenohorském sedle se svezete novou lanovkou
Na Červenohorském sedle se svezete novou lanovkou
">
Zimní sporty

Na Červenohorském sedle se svezete novou lanovkou

  • Vydáno20. ledna 2012
Červenohorské sedlo je jedním ze tří tradičních a současně největších skiareálů v Jeseníkách, ovšem doteď zde vozily lyžaře jen vleky. Nyní se areál tohoto handicapu zbaví a nabídne lidem novou čtyřsedačkovou lanovku. První lyžaře by mohla svézt už o tomto víkendu.
První kotvový vlek byl na Červenohorském sedle postaven už v roce 1962, první lanovka se tak ve středisku rozjede po dlouhých padesáti letech od jeho provozu. Nová čtyřsedačka na Červenohorském sedle v Jeseníkách, která měří přes kilometr přepraví za hodinu téměř 2300 lidí. Dolní stanice lanovky se nachází v nadmořské výšce 872 metrů, horní stanice ve výšce 1 160 metrů.

Lanovka není na Červenohorském sedle jedinou plánovanou novinkou. Příští rok tam totiž Ski klub Šumperk plánuje rozjet zasněžovací systém. Z velkých a tradičních jesenických středisek tak nyní nemají lanovku už jen Praděd a Petříkov. Na Pradědu se jí lyžaři zřejmě ani nedočkají, její stavbu totiž blokují ochranáři.


 
Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Lyžařský areál Červenohorské sedlo

Ski areál Červenohorské sedlo se nachází v malebném koutu masivu Hrubého Jeseníku mezi městy Šumperk a Jeseník. Nadmořská výška 1013 m, kvalitní služby, zimní sezóna od poloviny prosince do konce března jsou předpokladem, že se tento lyžařský areál stal jedním z nejznámějších v České republice.