Úvod > Aktuality > Na břehu Mušovských jezer vznikla nízkoenergetická rekreační vesnička

Na břehu Mušovských jezer vznikla nízkoenergetická rekreační vesnička

Vydáno 28. června 2014 Životní styl
Ubytování na břehu jezera s výhledem na vinice a v architektonickém unikátu. Za takovou dovolenou už nemusíte jezdit do ciziny. Od začátku července 2014 si toto jedinečné rekreační bydlení užijete na břehu Mušovských jezer. Vzniká zde totiž originální vesnička nízkoenergetických dřevostaveb, které navrhl architekt Marek Jan Štěpán. Ten získal i "architektonického Oscara" za návrh areálu Café Fara v nedaleké Klentnici. Mimo netradičního ubytování si zde vychutnáte také speciality od místních farmářů a vinařů.

Free domkyŠest Freedomků bude do konce června 2014 rozmístěno přímo na břehu za hotelem Termal Mušov tak, aby z nich vznikla malá vesnička i s prostorem pro setkávání. Každý z nich bude mít odlišný interiér. Pět z nich vzniká ve spolupráci s firmami IKEA a Acer Interier. Pro šestý, který bude sloužit jako předváděcí, vytvořili nábytek speciálně místní designéři. Nová rekreační vesnička nabídne v pěti Freedomcích ubytování až pro 25 osob.

Jak se může žít bez složenek, ekologicky a na malém ale do centimetru promyšleném prostoru, se můžete přesvědčit v šestém, předváděcím, Freedomku. Ten bude všem zájemcům k dispozici v průběhu prázdnin každý den od 10 do 18 hodin.

StavbaFreedomky na břeh Mušovských jezer přivezly kamiony 24. června. V modelu M s ložnicí a kuchyní se bude moci ubytovat 4 až 5 osob. Stavby stojí v zahradě s výhledem na jezero. Malé mobilní dřevostavby jsou jedinečné svou efektivností – každý centimetr v něm má svůj význam a využití. Navíc jsou koncipovány jako nízkoenergetické. Hosté zde mohou ochutnat nejen produkci místních vinařů, ale především pokrmy z čerstvých a sezónních surovin od  farmářů, které místní kuchaři pečlivě vybírají a na kterých stojí zdejší kuchyně.

Největší vodní plocha na Moravě je ideální místo pro dovolenou. Každý den můžete prožít úplně odlišné zážitky - procházet se zdejší přírodou či nedalekým Lednicko-Valtickým areálem, poznávat vinařská tradice, projíždět se po cyklistických stezkách, užít si zábavu v akvaparku i plavání či vodní atrakce přímo na hladině Mušovských jezer.

Co jsou to Freedomky?

Freedomky jsou unikátní designové a do posledního centimetru promyšlené dřevostavby z kvalitních materiálů. Před čtyřmi lety způsobily nejen v České republice poprask díky svému jedinečnému přístupu k myšlence moderního a svobodného bydlení, unikátnímu designu a použitým technologiím. Splňují i ty největší nároky na estetické funkční bydlení na malé ploše.

Freedomky - nízkoenergetická rekreační vesnička na břehu Mušovských jezer

Freedomky - nízkoenergetická rekreační vesnička na břehu Mušovských jezer

Ubytování na břehu jezera s výhledem na vinice a v architektonickém unikátu. Od konce června 2014 si toto jedinečné rekreační bydlení můžete užít na břehu Mušovských jezer. Najdete zde totiž originální vesničku nízkoenergetických dřevostaveb, které navrhl architekt Marek Jan Štěpán.

Další aktuality