Úvod > Aktuality > Na Božím Daru se jde pro Matěje Židlického
Na Božím Daru se jde pro Matěje Židlického
">

Na Božím Daru se jde pro Matěje Židlického

Vydáno 28. června 2018 Letní sporty
Tento víkend odstartuje na Božím Daru druhá zastávka Rock Point – Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu pro širokou veřejnost se po úvodním dílu v Jeseníkách přesouvá na druhý konec Česka – do Krušných hor. Nadcházející běžecký víkend se však ponese v duchu myšlenek na mladého Matěje Židlického, kterému pořadatelé už pravidelně postupují polovinu startovného z nesoutěžního Pochodu s Mixitkou.
Nesoutěžní pochod je pravidelnou součástí každého závodního víkendu. Co zastávku Horská výzva věnuje polovinu startovného některému z vybraných hendikepovaných dětí. Krušnohorský podnik je spojen právě s Matějem Židlickým, který trpí Angelmanovým syndromem, tedy vrozeným nevyléčitelným genetickým onemocněním, u kterého zejména pohybové problémy může zmírnit vhodná péče a rehabilitace.

Šestikilometrový Pochod s Mixitkou startuje v sobotu ve čtvrt na jedenáct. Předchází mu ale starty na třech vypsaných závodních trasách. Královská distance Long (68 km) vybíhá už v pátek pět minut před půlnocí. V sobotu v 9 a v 10 hodin je pak na programu start kategorií Half (42 km) a Short (18,2 km). Stále je možné se na každou trať na místě zapsat. Pořadatelé mají připraveny na dvě desítky kategorií – startují jednotlivci  i dvojice - muži, ženy a dogtrekaři.
Horská výzva: Pálava - bonus race - zrušeno

10.10.
Horská výzva: Pálava - bonus race - zrušeno

Horská výzva Pálava : bonus rase - závod v horském běhu/trekingu, určený jak pro širokou veřejnost, tak vrcholové sportovce v srdci jižní moravy v Mikulově. 10. ročník oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu je zpět a toto je jeho poslední zastávka!

Horská výzva: Krkonoše (Pec pod Sněžkou) - zrušeno

11.9.
12.9.
Horská výzva: Krkonoše (Pec pod Sněžkou) - zrušeno

Horská výzva jde do finiše. Už tento víkend (11. - 12. 9.) se odehraje poslední bodovaná zastávka.