Úvod > Aktuality > Muzeum Vysočiny v Jihlavě otevírá nové expozice
Muzeum Vysociny v Jihlave otevírá nové expozice
"> Muzeum Vysociny v Jihlave otevírá nové expozice "> Návštevníkum budou zprístupneny i nekteré dosud uzavrené prostory "> V otevírací den a následující 2 víkendové dny má každý návštevník možnost získat vstupenku zdarma
Kultura

Muzeum Vysočiny v Jihlavě otevírá nové expozice

  • Vydáno19. září 2014
Muzeum Vysočiny Jihlava zpřístupní veřejnosti od pátku 19. září 2014 nové expozice. V otevírací den a následující 2 víkendové dny má každý návštěvník možnost získat k zakoupené vstupence druhou vstupenku stejné hodnoty zdarma.

Muzeum Vysočiny JihlavaPo dvou letech náročné administrativní přípravy a intenzivních stavebních i instalačních prací otevře Muzeum Vysočiny v Jihlavě v historických budovách na Masarykově náměstí 57/58 v Jihlavě nové expozice. Různě intenzivními obměnami prošly všechny muzejní expozice – u novějších došlo k částečné reinstalaci, jiné byly změněny zcela nebo vznikly i expozice tematicky úplně nové. Nejrazantnější změnou prošly části muzea věnované živé přírodě (původní expozice byly instalovány v 60. letech 20. století), nové jsou expozice nejstarších a nejnovějších dějin regionu.

Návštěvníkům budou zpřístupněny i některé dosud uzavřené prostory. Všechny nové expozice mimo klasických muzejních způsobů prezentace využívají i AV techniku a interaktivní prostředky.

K otevření expozic připravilo muzeum mimořádnou akci – v otevírací den a následující 2 víkendové dny (tj. od 19. do 21. září 2014) má každý návštěvník možnost získat k zakoupené vstupence druhou vstupenku stejné hodnoty zdarma.

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Muzeum Vysočiny v Jihlavě

Jihlavské Muzeum Vysočiny nabízí návštěvníkům expozici věnovanou archeologickým nálezům z kraje a kamenným artefaktům ze sbírek muzea, od září 2014 byly otveřeny nově zrestaurované expozice věnované živé přírodě. Nové jsou expozice nejstarších a nejnovějších dějin regionu.