!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Výstava Mrtví jdou za sluncem bude v Jílovém u Prahy k vidění už jen do neděle
Výstava Mrtví jdou za sluncem bude v Jílovém u Prahy k vidění už jen do neděle
"> ">
Kultura

Výstava Mrtví jdou za sluncem bude v Jílovém u Prahy k vidění už jen do neděle

  • Vydáno31. října 2019
Regionální muzeum v Jílovém u Prahy ve spolupráci s řadou institucí a odborných pracovišť pořádá mimořádnou archeologickou výstavu s názvem Mrtví jdou za sluncem aneb Evropa v odlesku bronzu, která je zaměřena na pohřební ritus a kulturu v době bronzové. Mimořádná výstava je otevřena už jen do 3. listopadu 2019.
Mrví jdou za sluncemMimořádná výstava na téma pohřebních rituálů a kultury doby bronzové se koná v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy. Koho toto období zajímá, neměl by s návštěvou expozice otálet, neboť výstava Mrtví jdou za sluncem bude k vidění už jen do neděle 3. listopadu 2019.

Uvidíte tu unikátní originální archeologické nálezy nebo jejich repliky z českého prostředí i oblasti Středomoří, neboť navzdory obrovským geografickým vzdálenostem tvořila Evropa spolu se Středomořím jeden kulturní a ideový prostor. Řada archeologických nálezů spatřila světlo světa zejména při nedávno ukončeném záchranném výzkumu na stavbě dálnice D35, dále lze obdivovat množství bronzových depotů z mladší doby bronzové (např. slavný depot z Blučiny nebo Klentnice) a rekonstrukce žárových hrobů lužické kultury.

AgamemnonProtože se výstava zaměřuje i na kontakty a kulturní vazby se Středomořím, máte možnost spatřit unikátní repliky nálezů z mykénských hrobů zapůjčených z Národního muzea. Takto bohaté soubory se pohromadě objeví jen málokdy, proto si výstavu nenechte ujít. Zvlášť v čase Dušiček by návštěva výstavy Mrtví jdou za sluncem byla stylovou a důstojnou oslavou tohoto svátku.
Regionální muzeum v Jílovém u Prahy – Dolů do dolu

Regionální muzeum v Jílovém u Prahy – Dolů do dolu

Muzeum se specializací na těžbu zlata sídlí v historické budově zvané Mince v dolní části náměstí, kde byl do roku 1420 horní úřad. Zatímco o Kutné Hoře a Jihlavě se kdysi hovořilo jako o stříbrných pokladnicích Českého království, v okolí Jílového se rozkládal zlatonosný revír.