Úvod > Aktuality > Muzeum umění Olomouc nabízí komentované prohlídky zdarma a prodloužené středy
Arcidiecézní muzeum Olomouc
"> Arcidiecézní muzeum Olomouc "> Muzeum umení Olomouc mení ceny vstupného "> Muzeum umení Olomouc vystavuje mnoho soch
Kultura

Muzeum umění Olomouc nabízí komentované prohlídky zdarma a prodloužené středy

  • Vydáno12. února 2014
Hned několik zásadních novinek čeká v letošním roce návštěvníky Muzea umění Olomouc. Třetí největší instituce svého druhu u nás upravila od února vstupné, ale současně zpřístupňuje komentované prohlídky zdarma, vždy první středu v měsíci prodlužuje otevírací dobu nebo zavádí společné vstupenky do Arcidiecézního muzea Olomouc, Arcibiskupského paláce a Arcibiskupského zámku v Kroměříži.
Nové ceny vstupného v Muzeu umění OlomoucV souvislosti se sloučením s Divadlem hudby je též v přípravách rekonstrukce vstupní části v Muzeu moderního umění, která přinese lepší servis pro návštěvníky.

Nové vstupné zavedlo muzeum od 1. února. Oproti dosavadní jednotné vstupence do Arcidiecézního muzea Olomouc i Muzea moderního umění, která stála 50 korun, si lidé budou moci vybrat, zda si koupí vstupenku do jednoho, nebo do obou objektů. Základní vstupenka do jednoho objektu stojí sedmdesát korun, do obou budov pak stovku. V platnosti samozřejmě zůstává poloviční vstupné pro vybrané skupiny i rodinná vstupenka.  Ta je za 140 korun do jednoho a 230 korun do obou objektů.

Změnu přinesly zvýšené nároky zřizovatele na soběstačnost a přiblížení výše vstupného podobným institucím v České republice. Cena vstupenek se neměnila od roku 2006.

K úpravě dochází také u dnů s volným vstupem. Zdarma si lze výstavy a stálé expozice i nadále prohlédnout každou neděli, středy budou bezplatné každý první týden v měsíci. Tato nabídka začne platit v březnu. Bude zde nejen vstup zdarma, ale také prodloužená otevírací doba, a to do osmi večer. Do tohoto výjimečného dne se soustředí i atraktivní doprovodný program, animace, besedy, koncerty nebo komentované prohlídky výstav. Oproti dosavadní praxi budou prohlídky výstav s kurátory bezplatné. Zdarma zůstanou také animační programy pro školy. 

Další novinkou je provázání vstupného v Arcidiecézním muzeu Olomouc, olomouckém Arcibiskupském paláci a v Arcibiskupském zámku a zahradách v Kroměříži. Konkrétní podobu tak nabývá projekt Duchovní Osa Moravy, jehož cílem je intenzivnější využití potenciálu Olomouce a Kroměříže v oblasti cestovního ruchu. Se zahájením turistické sezony budou turistům nabídnuty balíčky společných vstupenek do dvou nebo všech tří objektů, jejichž návštěvou získají úplný přehled o významu a šíři aktivit spojených s tisíciletým působením olomoucké arcidiecéze na Moravě.
Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Arcidiecézní muzeum Kroměříž

Arcidiecézní muzeum Kroměříž bylo založeno na sklonku roku 2006 jako součást Muzea umění Olomouc. Detašované pracoviště muzea sídlí na Arcibiskupském zámku v Kroměříži, v části severozápadního křídla zámku.

Arcidiecézní muzeum Olomouc a Zdíkův palác – do prosince 2022 uzavřeno

Arcidiecézní muzeum Olomouc a Zdíkův palác – do prosince 2022 uzavřeno

Arcidiecézní muzeum Olomouc je v rámci rozsáhlé rekonstrukce do prosince 2022 uzavřeno.

Arcibiskupský zámek Kroměříž – rezidence olomouckých biskupů

Arcibiskupský zámek Kroměříž – rezidence olomouckých biskupů

V minulosti letní sídlo olomouckých arcibiskupů s obrazárnou a rozsáhlou knihovnou, památka UNESCO. Sněmovní sál bývá označován za jeden z nejkrásnějších rokokových interiérů v České republice, natáčel se tu například film Amadeus režiséra Miloše Formana.