Úvod > Aktuality > Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou oslaví v pátek 115 let
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou oslaví v pátek 115 let
"> "> Dojde k rozšírení prezentace sklenených knoflíku, kterých muzeum vlastní více než 5 milionu unikátních vzoru "> "> Veškeré práce probíhají za bežného provozu, od února zhruba do konce kvetna 2014
Kultura

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou oslaví v pátek 115 let

  • Vydáno15. května 2019
Letošní Muzejní noc se v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou ponese v duchu oslav 115 let od založení muzea. Oslavy výročí budou zahájeny v pátek 17. 5. od 18:00 hodin před budovou muzea společným vypuštěním 115 balónků v muzejních barvách. Na tuto symboliku naváže i celý program připravený v budově dříve exportního domu Zimmer & Schmidt.
Muzeum JablonecMuzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou slaví letos 115 let od svého vzniku. Velkolepá oslava tohoto výročí proběhne v rámci Muzejní noci pod Ještědem již tento pátek 17. května 2019. Program pro celou rodinu bude připraven v budově dříve exportního domu Zimmer & Schmidt. Na prohlídkové trase budou rozestavěny panely připomínající důležité milníky z muzejní historie. Na ně naváže kvíz, na němž si budou moci návštěvníci ověřit, jak jsou všímaví. Za správné vyplnění získají dárek. Velkým lákadlem bude jistě také čerstvě otevřená výpravná výstava Cesta do Indie, kde si můžete třeba vyzkoušet, jak se obléká sárí.

Muzeum JablonecMuzejní noc doprovodí též rytmy saxofonového kvarteta Josefa Žemličky, které pro připomenutí doby vzniku muzea nabídne skladby ze začátku 20. století, ale také melodie let třicátých, šedesátých až po písně z nejslavnějších muzikálů. K muzeu neodmyslitelně patří již o roku 1963 také „Liščí bouda“ na Kristiánově, která hned v sobotu 18. 5. po muzejní noci zahájí svou další sezónu. Jako pozvánku k návštěvě muzeum připravilo loutkovou pohádku o kristiánovském čaroději Tamannovi v podání souboru Toy Machine.

Tvůrčí dílna bude lákat k výrobě jednoduchého přívěsku s motivy muzea. Návštěvníci si do něj mohou vybrat, vystřihnout a vložit jeden z mnoha muzejních obrazových motivů nebo použít kamínky a korálky pro zdobení dle vlastní fantazie. A pokud budete třeba spěchat na historický autobus, můžete si pro radost alespoň koupit muzejní štěstíčko.

KristiánovMuzejní noc pod Ještědem začíná v Muzeu skla a bižuterie (i dalších zapojených institucích ve Vratislavicích a v Liberci) v pátek 17. května od 18 hodin a jako správná oslava se protáhne až do půlnoci. Vstup je zdarma. Nezapomeňte přijít už v 18 hodin a vypustit svůj „výroční“ balonek! A pokud si v pátek nestihnete všechno prohlédnout, na muzejní noc navazuje sobotní Mezinárodní den muzeí (slaví se již od roku 1977 vždy 18. května). A to bude vstup do celého muzea opět zdarma, stejně jako na Kristiánov. Tak toho nezapomeňte využít!
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí, plaket a vánočních ozdob ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků ve skleněném krystalu. Vydejte se za třpytivou krásou!

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl