Úvod > Aktuality > Muzeum řeznictví žije řemeslem a kulturou
Muzeum řeznictví žije řemeslem a kulturou
">
Kultura

Muzeum řeznictví žije řemeslem a kulturou

  • Vydáno19. dubna 2016
Zážitkové Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí připravuje na květen zajímavý program. Součástí prohlídky řeznického muzea je nový film Zabijačka na Valašsku, který pro muzeum natočili tvůrci filmového Dědy. V galerii Muzea řeznictví pokračuje prodejní výstava skupiny autorů Ateliéru malby Zlín.
Muzeum řeznictvíKvětnový program Muzea řeznictví obsahuje již tradičně Filmový klub. Legendární koncertní turné irské kapely U2 představí film Rattle and Hum ve středu 4. května. Středeční programy pokračují v muzeu besedami. 11. května čeká na návštěvníky muzea pořad dobrodruha a lékaře Martina Ondráška – Chirurgem v Kazachstánu. O týden později prozradí bylinkářka Vanda Vrlová, jak užívat valašské bylinky pro lepší vitalitu a životní elán. Ve středu 25. května představí v besedě s návštěvníky muzea svou tvorbu v básních, písních a obrazech akademický malíř Josef Bartoloměj Král. Populární Muzejní noc nabídne v pátek 27. května účastníkům této oblíbené akce noční prohlídku řeznického muzea i s atraktivní filmovou projekcí. Nově Muzeum nabízí také populární turistické vizitky, které jsou k zakoupení přímo v recepci muzea.

muzeum-reznictvi-krasno.jpgAtraktivní exkurze historií a současností řemesla v Muzeu řeznictví si mohou návštěvníci zpestřit ochutnávkou produktů MP Krásno,partnera muzea, a zapít je originálním pivem Řeznický lev, které pro řeznické muzeum vaří v minipivovaru v Palačově. V muzejní expozici, v níž najdete jedinečné řeznické stroje například z období 1. republiky. Roztáčí je funkční transmise poháněná stabilním motorem Slavia bratří Paříků. Zvláště atraktivní je program muzea také pro školy a školní exkurze. Sál muzea disponuje moderní audio a videotechnikou, žáci si odnesou nezapomenutelný prožitek z filmu o řeznickém řemesle.

V červnu se můžete těšit například na oblíbený kulinářský pořad Jana Peroutky Gastrošou, který nabídne grilování a zajímavé tipy při přípravě masa. Začátkem června bude v muzejní galerii zahájena nová výstava, tentokrát obrazů Petra Poláška, po vernisáži čeká na návštěvníky koncert nadějné meziříčské jazzové kapely Deep-m-ocean.

Další aktuality