Úvod > Aktuality > Muzeum řeznictví žije řemeslem a kulturou
Kultura

Muzeum řeznictví žije řemeslem a kulturou

  • Vydáno19. dubna 2016
Zážitkové Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí připravuje na květen zajímavý program. Součástí prohlídky řeznického muzea je nový film Zabijačka na Valašsku, který pro muzeum natočili tvůrci filmového Dědy. V galerii Muzea řeznictví pokračuje prodejní výstava skupiny autorů Ateliéru malby Zlín.
Muzeum řeznictvíKvětnový program Muzea řeznictví obsahuje již tradičně Filmový klub. Legendární koncertní turné irské kapely U2 představí film Rattle and Hum ve středu 4. května. Středeční programy pokračují v muzeu besedami. 11. května čeká na návštěvníky muzea pořad dobrodruha a lékaře Martina Ondráška – Chirurgem v Kazachstánu. O týden později prozradí bylinkářka Vanda Vrlová, jak užívat valašské bylinky pro lepší vitalitu a životní elán. Ve středu 25. května představí v besedě s návštěvníky muzea svou tvorbu v básních, písních a obrazech akademický malíř Josef Bartoloměj Král. Populární Muzejní noc nabídne v pátek 27. května účastníkům této oblíbené akce noční prohlídku řeznického muzea i s atraktivní filmovou projekcí. Nově Muzeum nabízí také populární turistické vizitky, které jsou k zakoupení přímo v recepci muzea.

muzeum-reznictvi-krasno.jpgAtraktivní exkurze historií a současností řemesla v Muzeu řeznictví si mohou návštěvníci zpestřit ochutnávkou produktů MP Krásno,partnera muzea, a zapít je originálním pivem Řeznický lev, které pro řeznické muzeum vaří v minipivovaru v Palačově. V muzejní expozici, v níž najdete jedinečné řeznické stroje například z období 1. republiky. Roztáčí je funkční transmise poháněná stabilním motorem Slavia bratří Paříků. Zvláště atraktivní je program muzea také pro školy a školní exkurze. Sál muzea disponuje moderní audio a videotechnikou, žáci si odnesou nezapomenutelný prožitek z filmu o řeznickém řemesle.

V červnu se můžete těšit například na oblíbený kulinářský pořad Jana Peroutky Gastrošou, který nabídne grilování a zajímavé tipy při přípravě masa. Začátkem června bude v muzejní galerii zahájena nová výstava, tentokrát obrazů Petra Poláška, po vernisáži čeká na návštěvníky koncert nadějné meziříčské jazzové kapely Deep-m-ocean.

Další aktuality

Vánoční jarmark v rožnovském skanzenu připomene staré vánoční zvyky

Sváteční atmosféru plnou vánočních zvyků zažijí návštěvníci Valašského muzea v přírodě v sobotu a v neděli 9. a 10. prosince 2023. Dřevěným městečkem se opět projdou mikulášské družiny s čerty ze Zděchova, Lačnova a z Valašských Klobouk, lucky letos pochází ze souboru Radhošť. Nebudou chybět pastuchové, ti dorazí až z Maďarska! V kuchyni fojtství budou tetičky drát peří a uvaří štědračku.
Zlínský kraj | Památky

Velké Karlovice zažijí Noc bílých lanýžů, kuchaři je přivezou přímo z Piemontu

Vzácné bílé lanýže, považované za vrcholnou delikatesu a po kaviáru druhou nejdražší kuchařskou surovinu na světě, budou moci letos opět ochutnat gurmáni na Valašsku. Přímo do italské „lanýžové“ oblasti Piemont se pro ně z Velkých Karlovic vypravili kuchaři hotelů Resortu Valachy. Noc bílých lanýžů, zasvěcená ochutnávce této jedinečné podzemní houby i dalších delikates z Piemontu, nabídne gurmánům 16. listopadu zážitková restaurace Vyhlídka v hotelu Lanterna.
Zlínský kraj | Gurmánská turistika

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm zůstává o svátečním víkendu mimořádně otevřený

Nadcházející prodloužený víkend od 17. do 19. listopadu 2023 nabídne mimořádnou možnost návštěvy areálů Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Vedení muzea rozhodlo vyjít vstříc zájmu návštěvníků, a tak od pátku do neděle budou areály Dřevěného městečka a Valašské dědiny otevřeny, a to vždy od 9 do 16 hodin.
Zlínský kraj | Památky

Vánoční výstava ve Vizovicích láká na tradiční ozdoby i módními trendy

Ve vizovické Galerii Mariette se každoročně od podzimu do Vánoc koná vánoční výstava. Ta letošní potrvá až do 23. prosince 2023 a představuje tradiční ozdoby i módními trendy ve vánoční vázdobě a zdobení stromečků. Jedná se o exkluzivní kolekce skleněných vánočních ozdob vyráběných ručně českými výrobci.
Zlínský kraj | Kultura

Užijte si strašidelný a zábavný Halloween ve zlínské zoo

Přijďte si vychutnat strašidelnou procházku areálem zlínské zoo! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá. Letošní oslava keltského svátku Halloween probíhá ve velkém stylu! Od čtvrtka 26. do neděle 29. října 2023 potrvá speciální program, který pobaví malé i velké návštěvníky. Halloween v Zoo Zlín trvá po celé podzimní prázdniny, ale hlavní program je připraven na sobotu. Návštěvu s menšími dětmi doporučujeme spíše v pátek nebo neděli.
Zlínský kraj | Zážitky

Velké Karlovice lákají na závod Běhej Valachy

Běžeckým závodem Běhej Valachy vyvrcholí v sobotu 21. října 2023 v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích letošní 11. ročník sportovního seriálu DATART Valachy tour. V údolí Léskové u hotelu Galik pořadatelé připravili trasy pro dospělé i děti. O start hlavního závodu se jako host postará přední česká běžecká osobnost: držitelka českého maratonského rekordu Eva Vrabcová Nývltová. Pojďte symbolicky zakončit letošní sezónu do Velkých Karlovic!
Zlínský kraj | Letní sporty

Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně zažije v sobotu 21. října již pětadvacátou Mysliveckou svatohubertskou pouť. Ani letos nebude chybět průvod k obrázku sv. Huberta a troubená mše svatá, kterou v 10:15 hodin celebruje administrátor olomoucké diecéze Mons. Josef Nuzík.
Zlínský kraj | Kultura

Valašský hortikomplex představí úrodu z polí, zahrad a sadů

Letošní „úrodu z polí, zahrad a sadů“ představí Valašské muzeum v přírodě v rámci výstavy Valašský hortikomplex. Ta každoročně prezentuje ovoce, zeleninu, obiloviny a další plodiny. Výstavu si budou moci návštěvníci prohlédnout v prostorách Janíkovy stodoly v Dřevěném městečku od 14. do 22. října 2023. Otevřena bude dle návštěvní doby muzea, tj. od 9:00 do 16:00 hodin mimo pondělí.
Zlínský kraj | Kultura