Úvod > Aktuality > Muzeum řemesel v Letohradě o víkendu nabídne ukázku tradičních řemesel
Muzeum řemesel v Letohradě o víkendu nabídne ukázku tradičních řemesel
"> "> ">
Kultura

Muzeum řemesel v Letohradě o víkendu nabídne ukázku tradičních řemesel

  • Vydáno6. července 2016
9. července 2016 se v areálu Muzea řemesel v Novém dvoře v Letohradě uskuteční již 8. ročník oblíbené Řemeslnické soboty. Stylové akce se bude účastnit velké množství výrobců řemeslných výrobků z celé republiky. Nebudou chybět ani stánky s občerstvením – ochutnávat se bude trdelník, čerstvé pečivo, grilované sele, dršťková polévka, ovar, jitrnice i klobásy.

V letohradském muzeu proběhne již 8. ročník oblíbené Řemeslnické soboty. Prvorepublikově laděná akce bude mít bohatý kulturní a doprovodný program.

Těšit se také můžete na ukázky řemesel: kování koně, historické traktory, kovotlačitel, řezání na cylindrické pile, soustružení, broušení a foukání skla, kovář, výrobu keramiky, mlácení obilí na historické mlátičce, pletení košů, požární zásah s historickou stříkačkou a další.

Dále je připraven bohatý kulturní program, kde vystoupí zpěvák a bavič Vladimír Hron, kapely Věneband a Vichr Orlických hor, taneční skupina Irské sestry, rytíři Tartas, flašinetář nebo Silák Franta.

Pro děti jsou během Řemeslnické soboty připraveny dílničky u jednotlivých řemeslníků, čertovská kovárna s Luciferem, jízda na koních, historický kolotoč, zábavná školní třída, sovy a další atrakce.

Muzeum řemesel Letohrad – za krásou starých časů

Muzeum řemesel Letohrad – za krásou starých časů

Zavzpomínejte si na doby dávno minulé a zašlé staré časy. Příležitost k tomu vám nabízí největší muzeum řemesel v ČR, které je umístěno v areálu Nového dvora z roku 1750 v Letohradě. Zahrnuje 89 ucelených expozic řemesel a živností převážně z období let 1840-1930.