Úvod > Aktuality > Muzeum řemesel v Kolovči letos přichystalo řadu novinek
Muzeum řemesel v Kolovči letos přichystalo řadu novinek
"> ">
Kultura

Muzeum řemesel v Kolovči letos přichystalo řadu novinek

  • Vydáno26. května 2016
Muzeum techniky a řemesel v Kolovči si na letní sezónu připravilo spoustu novinek. Nejvýraznější z nich je rekonstrukce fasády muzea, která znázorňuje různá řemesla. Dále letos návštěvníky čeká nová expozice keramiky, ochutnávky piva nebo komentované prohlídky s průvodcem.
KolovečPřed několika dny byla dokončena rekonstrukce fasády Muzea techniky a řemesel v Kolovči. Výmalbu, která znázorňuje některá řemesla, jež návštěvníci najdou i uvnitř muzea, je dílem výtvarníka Stanislava Trigo Tříletého, který patří mezi evropskou špičku na wall paint. Dominantním řemeslem je samozřejmě hrnčířství, další malovaní řemeslníci se zabývají truhlářstvím nebo košíkářstvím.

Nová fasáda však není zdaleka vším, co na letošní sezónu rodina Volfů chystá. Do léta by měla vzniknout nová expozice o historii keramiky, která bude přímo ve zdejším obchodě, další novinkou budou ochutnávky točené Koutské dvanáctky načepované do keramické holby vyrobené z tradiční kolovečské keramiky. Děti se mohou těšit na vědomostní soutěž s názvem "Poznej řemesla".

Komentované prohlídky s průvodcem se letos konají v úterý, ve čtvrtek a v sobotu, vždy od 12 do 17 hodin. Předvádění hrnčířského řemesla je ve stejný den ve 12, 14 a 16 hodin. Volně si můžete prohlédnout historickou hrnčířskou dílnu. Nově se také můžete vyfotit u jedinečného kolovečského mlýna na přemílání starých bab. V expozicích muzea jsou zastoupena všechna tradiční řemesla a živnosti, které se nacházely na vesnici. V současnosti se v muzeu nachází 67 kompletních řemeslných dílen a živností a další technické expozice. Nalezente tu dílny kloboučníka a kožešníka, zlatníka, zedníka, kominíka, kamnáře či o zaniklá řemesla hřebenáře nebo slaměnkáře.