Úvod > Aktuality > Muzeum řemesel oživí českokrumlovský zámek
Muzeum řemesel oživí českokrumlovský zámek
">
Památky

Muzeum řemesel oživí českokrumlovský zámek

  • Vydáno23. ledna 2012
První nádvoří zámku v Českém Krumlově by měly oživit nové připravované aktivity, jako je muzeum řemesel, lapidárium, kovárna a nájemní byty. Prostor tohoto původního předhradí se do konce 16. století zformoval do podoby rušného hospodářského dvora, kde je nyní 11 prázdných budov. Do deseti let by se tak měl tento prostor oživit.
Obnova jednoho z nejrozsáhlejších zámeckých areálů, jenž díky 20 letům v UNESCO navštíví přes 300.000 turistů ročně, v posledním čtvrt století postupovala od pátého nádvoří dolů.

V rozsáhlé budově sýpky by mělo vzniknout Muzeum stavebních řemesel. Za posledních asi deset let bylo na zámku soustředěno na 3000 kusů dokládajících řemeslnou činnost – od nářadí přes materiály až po segmenty ukázek řemeslné dovednosti, které by se tak mohly atraktivním způsobem představit veřejnosti.

Tomu, kdo správě zámku věnuje zajímavé exponáty, ať už z kamene, ze dřeva či plechu, správa nabídne speciální prohlídky areálu.

V některých domcích na nádvoří by pak měly vzniknout nájemní byty. Ubytováni by tam mohli být badatelé, vědci, historikové anebo zaměstnanci zámku, kteří večer budou pomáhat s organizací slavností.

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Hrad a zámek Český Krumlov – prohlídka perly UNESCO

Státní hrad a zámek Český Krumlov je významným a velmi vyhledávaným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími.

Další aktuality

29.9.
2022
Podzimní výlovy rybníků 2022

Podzimní výlovy rybníků 2022

Jihočeský kraj | Gurmánská turistika