Úvod > Aktuality > Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově je jediné svého druhu v Evropě
Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově je jediné svého druhu v Evropě
"> "> "> "> Muzeum rekordu a kuriozit v Pelhrimove má zbrusu nový exponát "> Nejnovejším prírustkem kuriozní expozice se stala nejvetší drevená hrací kostka "> Muzeum rekordu a kuriozit má i pokracování - expozici nazvanou Zlaté ceské rucicky
Kultura

Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově je jediné svého druhu v Evropě

  • Vydáno3. července 2019
Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší – to vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých a světových rekordmanů. Najdete zde dvě vnitřní expozice se stovkami unikátních exponátů a zahrada s obřími předměty. Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin.
Obří kostkaV Muzeu rekordů můžete v historické věži vyzkoušet své štěstí při „hodu“ 164 kilogramovou hrací kostkou a na unikátní model Pražského hradu slepený ze špejlí čas od času míří legendární sovětský tank T34.

Mnoho z místních rekordmanů je zapsáno v České knize rekordů a někteří také v publikaci Guinnessovy světové rekordy.

Občerstvení tu podávají z obřího porcelánového šálku nebo největšího keramického korbele v Čechách. Svůj čaj si zamícháte dvoumetrovou dřevěnou lžičkou a vyzkoušet si můžete i mega velkou zimní bundu. Dvoumetrovou tužkou maluje nejrychlejší karikaturista světa, pro nejmenší návštěvníky mají  připraveného největšího kačera a na svou akci si  můžete půjčit největší funkční krasohled v Čechách!

Základ expozice Zlaté české ručičky tvoří více než 90 předmětů zhotovených ze zápalek a zápalkových hlaviček. Na sirkovou kytaru si zahrál virtuos Štěpán Rak, korintskou vázu vyrobenou z 51124 zápalkových hlaviček obdivoval světoznámý fotograf Jan Saudek a společnost jim dělá i Mexická tanečnice či kovboj na koni. Funkční mramorové housličky reprezentovaly Českou republiku na světové výstavě EXPO v Šanghaji, čtyřmetrový plyšový medvídek Kuky přicestoval z Mezinárodního filmového festivalu, miniaturní zlatá klícka z Brna a štípaná dřevěná holubička se narodila v Pelhřimově. Na rozlehlé zahradě náležející k expozici uvidíte dvoumetrový trychtýř, kterým se sbírá vodu ze všech koutů planety Země, obří konvičku na čaj a mega příbor, se kterým sníte i mamuta!
Muzeum rekordů a kuriozit – expozice Zlaté české ručičky

Muzeum rekordů a kuriozit – expozice Zlaté české ručičky

Základem expozice je unikátní kolekce více než 90 objektů vyrobených ze zápalek a zápalkových hlaviček – nejrozsáhlejší svého druhu na světě.

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých i světových rekordmanů.