Úvod > Aktuality > Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi zve na Muzejní noc
Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi zve na Muzejní noc
"> "> ">
Životní styl

Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi zve na Muzejní noc

  • Vydáno7. června 2019
Během muzejní noci v pátek 7. června 2019 budou všechny výstavy a expozice v zámku Vlašim otevřeny v době od 17:00 do 24:00 hodin. Součástí programu budou také archeologické dílny a hudební vystoupení.
Zámek VlašimMuzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi zve všechny zájemce na Muzejní noc, která proběhne v pátek 7. června 2019 od 17:00 do 24:00 hodin.

V 17:30 se můžete připojit ke komentované procházce vlašimským zámeckým parkem, jejíž součástí bude prohlídka Starého hradu, Čínského pavilonu a Vlašimské brány, Sraz zájemců je před infocentrem na nádvoří zámku, vstupné stojí 30 Kč.

VlašimNa zámku čeká příchozí program Hrátky s archeologií a vystoupení hudebního seskupení Cimballica. V repertoáru kapely jsou nejen písně různých folkových oblastí, ale především světově známé populární a filmové melodie, folklor a další žánry. Hudební formaci tvoří bývalí i současní studenti brněnské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně – Filip Prechtl, Linda Finsterlová, Alena Bakrlíková, Jarloslav Vlasák, Tomáš Kubík a Filip Červinek. Vstupné na program je zdarma.
Zámek Vlašim – Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Zámek Vlašim – Muzeum Podblanicka na zámku ve Vlašimi

Expozici o romantických parcích v Čechách i zahraničí doplňuje výstava věnovaná historii vlašimského zámku a další stálé expozice, zaměřené na vlastivědu, přírodu a historii Podblanicka.

Zámecký park Vlašim – čínský pavilon a další romantické stavby

Zámecký park Vlašim – čínský pavilon a další romantické stavby

Vlašimský zámecký park je klenotem mezi českými romantickými parky. Prohlídkový okruh parkem v sezóně nabízí prohlídku parku a romantických staveb s průvodcem, prodej vstupenek v informačním centru na nádvoří zámku.

Další aktuality