Úvod > Aktuality > Muzeum olomouckých tvarůžků v Lošticích rozšířilo své expozice
Muzeum Pravých olomouckých tvaružku se v cervnu 2014 prestehovalo do nových prostor
"> Muzeum Pravých olomouckých tvaružku se v cervnu 2014 prestehovalo do nových prostor "> Mezi exponáty uvidíte napríklad staré formy (klapacky), které delnice v loštické tvaružkárne používaly pred 120 lety "> Muzeum je bezbariérové, forma individuálních prohlídek dá každému možnost výberu prohlídky podle jeho zájmu a casových možností
Gurmánská turistika

Muzeum olomouckých tvarůžků v Lošticích rozšířilo své expozice

  • Vydáno28. června 2014
Muzeum Pravých olomouckých tvarůžků se v červnu 2014 přestěhovalo do nových prostor, které nabízejí řadu nových exponátů a širší pohled do dlouhé historie výroby. Najdete zde jedinečné doklady o výrobě tvarůžků, v každé místnosti lze načíst pomocí QR kódů základní informace o konkrétní expozici.

Olomoucké tvarůžkyV místě původní výrobny tvarůžků bylo otevřeno v létě roku 1994 Muzeum Pravých olomouckých tvarůžků A. W. V červnu 2014 se muzeum přestěhovalo do nových a větších prostor. Ty vznikly přestavbou domu Palackého 2 v Lošticích. Moderní expozice nyní představuje v 9 místnostech dlouhou historii tvarůžků, která se datuje od 15. století.

Mezi exponáty uvidíte například staré formy (klapačky), které dělnice v loštické tvarůžkárně používaly před 120 lety a za směnu pomocí nich dokázaly vyrobit 9 tisíc tvarůžků. Dále se zde dozvíte o hlavních postupech ve zpracování tvarůžků a nahlédnete také do života samotných výrobců a jejich osudů.

Loštické muzeumPro ty, kteří budou mít zájem o rozšířený výklad nad rámec audiovizuálních programů, jsou v muzeu k dispozici 3 informační místa vybavená stolním počítačem s programem Panorama, kde je možno vyhledat podrobné informace. Prohlídka muzea končí vchodem do podnikové prodejny A.W. spol. s r. o. s možností nákupu celého sortimentu Olomouckých tvarůžků a dalších specialit.

Muzeum je bezbariérové, forma individuálních prohlídek dá každému možnost výběru prohlídky podle jeho zájmu a časových možností. Doba prohlídky trvá asi hodinu. O prázdninách je otevřeno denně od 9 do 17 hodin, vstupné vyjde dospělého na 50 korun.

Muzeum Olomouckých tvarůžků v Lošticích

Muzeum Olomouckých tvarůžků v Lošticích

Muzeum Olomouckých tvarůžků se v červnu 2014 přestěhovalo do nových prostor, které nabízejí řadu nových exponátů a širší pohled do dlouhé historie výroby. Najdete zde jedinečné doklady o výrobě tvarůžků, v každé místnosti lze načíst pomocí QR kódů základní informace o konkrétní expozici.

Tvarůžková cukrárna v Lošticích

Tvarůžková cukrárna v Lošticích

Už jste ochutnali tvarůžkovou kremroli? A co Loštický koláček s povidly? Tvarůžková cukrárna nabízí netradiční zpracování Olomouckých tvarůžků, které nadchne nejen milovníky tohoto aromatického sýru. Toto jedinečné místo nesmíte v Lošticích vynechat.