Úvod > Aktuality > Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou navštívíte pouze za 50 korun

Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou navštívíte pouze za 50 korun

Vydáno 9. ledna 2019 Kultura
Návštěvníci dostanou od žďárského zámku opožděný vánoční dárek. Od 15. do 31. ledna 2019 mohou zájemci navštívit v jeho areálju interaktivní a multimediální Muzeum nové generace za 50 Kč. Otevřená bude i kavárna a obchod se suvenýry, ve kterém bude probíhat tradiční lednový výprodej. Můžete zde nakoupit například regionální potraviny.
Muzeum nové generaceMuzeum nové generace se rozhodlo zpřístupnit své expozice začátkem roku svým návštěvníkům výjimečně pouze za 50 korun. Skrze moderní technologie se návštěvníci přesunou do temného středověku a barevného světa baroka, které je pro Vysočinu typické. Muzeum nové generace není jen muzeum, je to příběh, který je jakýmsi pomyslným klíčem k historii celého areálu bývalého kláštera, dnešního zámku a jeho okolí. Reakce návštěvníků potvrzují, že se záměr daří naplňovat – prohlídka muzea dokáže vtáhnout do děje a zaujmout všechny věkové kategorie.
 
Zámek ve Žďáru nad Sázavou, jehož nedílnou součástí Muzeum nové generace je, má otevřeno celý rok (mimo prvních dvou týdnů v lednu). Lidé tak mohou zavítat i v zimě, kdy je většina zámků zavřených. Muzeum lze navštívit kdykoliv od úterý do neděle 9 - 17 hodin, prohlídky zámku se pořádají na objednávku. Pro objednané návštěvníky se konají každé úterý, čtvrtek a sobotu od 10 – 16 h (středa, pátek, neděle – po předchozí rezervaci na tel. 602 565 309).

výstava LeonardoHned v únoru se můžete těšit na zážitkovou výstavu - zámek totiž navštíví geniální vynálezce Leonardo da Vinci! Velkolepá interaktivní výstava pro všechny generace potrvá až do konce dubna a umožní vám naplno se ponořit do říše da Vinciho vynálezů, umění a vědecké práce, ale nejen to. V pátek 15. a v sobotu 16. února se bude konat večerní prohlídka "Za zdmi středověkého kláštera". Oblíbené hrané prohlídky zámku vás tentokrát přenesou do období vzniku kláštera ve 13. století. Potkáte členy zakladatelské rodiny i první mnišskou komunitu.
Do Muzea nové generace v lednu za 50 korun

Do Muzea nové generace v lednu za 50 korun

Návštěvníci dostanou od žďárského zámku opožděný vánoční dárek. Od 15. do 31. ledna mohou navštívit interaktivní a multimediální Muzeum nové generace, které se ve žďárském zámku nachází, za pouhých 50 korun.

Zámek Žďár nad Sázavou (1)

Zámek Žďár nad Sázavou

Jedinečný komplex bývalého kláštera s blízkým okolím představuje zcela unikátní krajinný a urbanistický barokní celek, jehož těžiště tvoří zvláště klášterní kostel a poutní areál s kaplí sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (památka UNESCO).

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.