Úvod > Aktuality > Muzeum na zámku v Benátkách nad Jizerou má otevřeno do konce listopadu
Muzeum na zámku v Benátkách nad Jizerou má otevřeno do konce listopadu
"> ">
Zážitky

Muzeum na zámku v Benátkách nad Jizerou má otevřeno do konce listopadu

  • Vydáno22. listopadu 2019
Stovky unikátních hraček, se kterými si hrály naše babičky i prababičky, můžete vidět v Muzeu hraček, které sídlí v zámku Benátkách nad Jizerou. Specialitou je několik hraček z Japonska, které jsou až z roku 1890, ale také pohyblivé městečko panenek, jezdící vláčky nebo točící se ruské kolo. Všechny exponáty pochází ze soukrmé sbírky pana Fialy, který hračky nejen zrestauroval, ale některé i sám vyrobil. Muzeum hraček na nádvoří zámku v Benátkách nad Jizerou je otevřeno i v listopadu, a to o sobotách a nedělích v době od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin.
Benátky nad JizerouMuzeum historických hračekBenátkách nad Jizerou sídlí v přízemí  zdejšího  zámku. Můžete tu vidět originály starobylých hraček a pro milovníky vláčků je zde velké vlakové kolejiště. Specialitou muzea jsou malé pokojíčky pro panenky a domečky z let kolem roku 1910 zařízené do těch nejmenších podrobností. Zajímavou expozicí muzea hraček je také sbírka japonských panenek a pokojíčků (kuchyněk), které se podařilo zakoupit z tokijského muzea, které skončilo svoji činnost. V České republice jsou k vidění pouze tady.

A co tu ještě uvidíte? Tak třeba dřevěná i plechová autíčka, vláčky, koňská spřežení, parní stroje a snad i jednu málo vídanou hračku – kolotoč a bohatě zdobené točící se ruské kolo 1,5 m vysoké. Jsou zde vystaveny panenky všech druhů i velikostí. Někteří návštěvníci obdivují i sbírku asi 40 kusů malých dětských šicích strojků nebo historické náměstíčko s asi 50 chodícími figurkami. Až do konce listopadu je zde otevřeno o sobotách a nedělích, a to v době od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin.
Muzeum historických hraček na zámku Benátky nad Jizerou

Muzeum historických hraček na zámku Benátky nad Jizerou

V benáteckém zámku se můžete potěšit největší sbírkou historických hraček v České republice. K vidění jsou nejrůznější hračky z let 1860-1945 z Evropy, Asie i Spojených států amerických.

Další aktuality