Úvod > Aktuality > Muzeum na demarkační linii v Rokycanech představuje legionáře
Muzeum na demarkační linii v Rokycanech představuje legionáře
"> ">

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech představuje legionáře

Vydáno 3. července 2018 Památky
Od 1. 7. do 31. 7. je v Muzeu na demarkační linii v Rokycanech k vidění výstava s názvem Význam legií pro vznik státu. Rokycanské muzeum je největší nestátní vojenské muzeum v České republice. Zakladatelem a provozovatelem je Nadace pozemního vojska AČR.

LegionářV Muzeu na demarkační linii v Rokycanech je po celý červenec zpřístupněna výstava s názvem „Význam legií pro vznik státu“ věnovaná přínosu československých legií pro vznik a formování našeho státu. 

Kromě textů a fotografií si během července mohou návštěvníci prohlédnout uniformy legionářů, ale i dobovou techniku jako např. dělo či obrněný automobil Erhard.

Výstava se koná ke 100. výročí vzniku Československa a milovníky historie jistě potaší, že výstava je  díky podpoře ministerstva obrany a Města Rokycany zpřístupněna zdarma.
 

Co lze vidět na demarkační linii

Muzeum RokycanyMuzeu na demarkační linii je zaměřeno na vozidla a těžkou bojovou techniku, výzbroj a výstroj Československé armády do roku 1938, protihitlerovské koalice a německé branné moci v posledních dnech II. světové války na demarkační linii. Vnitřní expozice jsou unikátním zpracováním období let 1930 – 1945 v Československu prostřednictvím multimediálních expozic.

Venkovní expozici tvoří 150 kusů vojenské techniky většinou plně pojízdné a Naučná stezka Československého stálého opevnění v roce 1938 a opevnění "Železné opony" jejíž objekty zakomponované do terénu tvoří část obranného systému západní hranice tak, jak byla budována našimi předky v předválečné době.
Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Největší nestátní vojenské muzeum v České republice. Muzeum je zaměřeno na vozidla a těžkou bojovou techniku, výzbroj a výstroj Československé armády do roku 1938, protihitlerovské koalice a německé branné moci v posledních dnech II. světové války na demarkační linii.

Další aktuality

6.7.
2020
Černí baroni lákají na zámek Zelená Hora v Nepomuku

Černí baroni lákají na zámek Zelená Hora v Nepomuku

Plzeňsko a Český les | Zážitky
27.6.
2020
Užijte si léto v Prazdroji 2020

Užijte si léto v Prazdroji 2020

Plzeňsko a Český les | Zážitky