Úvod > Aktuality > Muzeum Mladoboleslavska vystavuje historické oděvy
Výstava Od turnýry k secesi - móda na prelomu 19. a 20. století predstavuje historické šaty a ruzné dobové módní doplnky
"> Výstava Od turnýry k secesi - móda na prelomu 19. a 20. století predstavuje historické šaty a ruzné dobové módní doplnky ">  Vedle šatu, bluzek a kabátku na výstave nechybí ani ukázky spodního prádla nebo obuvi "> Expozice muzea Mladoboleslavska je zamerena na historii mesta a regionu
Kultura

Muzeum Mladoboleslavska vystavuje historické oděvy

  • Vydáno13. února 2014
Patříte-li k milovníkům módy, vydejte se na výstavu do Muzea Mladoboleslavska, která vám představí módu a oblékání na přelomu 19. a 20. století. Na své si zde přijdou především ženy, které mohou obdivovta historické šaty, spodní prádlo a různé módní pomůcky a doplňky. Výstava je v Mladé Boleslavi k vidění až do 9. března.
Výstava módyZajímavá výstava s názvem Od turnýry k secesi – móda na přelomu 19. a 20. století představuje historické šaty a různé dobové módní doplňky. Obzvláště ženský oděv prošel v tomto období zajímavým vývojem a jeho tvarové proměny velice výstižně ukazují také proměny pohledu na ženské tělo a ideál krásy.

Vystaveny jsou autentické oděvy a oděvní doplňky nejen ze sbírek Muzea Mladoboleslavska, ale také oděvy zapůjčené z Podještědského muzea v Českém Dubu a z Muzea v Mnichově Hradišti.

Vedle šatů, blůzek a kabátků na výstavě nechybí ani ukázky spodního prádla a pomůcek sloužících ke tvarování oděvu i postavy, tj. korzetu a výztuží sukní. Nebudete ochuzeni ani o doplňky k úpravě hlavy a další předměty, bez kterých by se tehdejší dáma neobešla.

Expozice muzea Mladoboleslavska je zaměřena na historii města a regionu a je doplněna netradiční muzejní hernou s aktivitami pro návštěvníky.
Podještědské muzeum v Českém Dubu

Podještědské muzeum v Českém Dubu

V Podještědském muzeu se seznámíte s historií Podještědí, a to i s lidmi, kteří jsou spjati s Podještědím i s Českým Dubem počínaje Karolinou Světlou, rodinou Mužákových, Bedřichem Smetanou i rodinou Blaschkých vlastnící kdysi vilu, ve které se nyní nachází muzeum.

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

V historickém centru Mladé Boleslavi se nachází hrad, který stojí na místě rozsáhlého hradiště, které bylo v 11. až 12. století správním i obchodním centrem celého Pojizeří. Gotický hrad tu nechal po roce 1320 postavit významný český šlechtický rod, páni z Michalovic, jako své rodové sídlo.