Úvod > Aktuality > Dopravní podnik hlavního města Prahy zve o víkendu do Muzea MHD
Dopravní podnik hlavního města Prahy zve o víkendu do Muzea MHD
"> "> "> "> "> Muzeum MHD v pražských Strešovicích je po rekonstrukci opet prístupné "> Muzea mestské hromadné dopravy v Praze láká návštevníky více než ctyrmi desítkami historických vozidel "> Letos bude muzeum z technických duvodu otevreno do 17. listopadu 2014 o víkendech ">
Památky

Dopravní podnik hlavního města Prahy zve o víkendu do Muzea MHD

  • Vydáno18. září 2020
Všchny milovníky historických i moderních vozidel potěší víkendový program Dopravního podniku hlavního města Prahy, který se koná 19. a 20. 9. 2020 v rámci Dne otevřených dveří a oslav 145. výročí MHD v Praze. V sobotu a v neděli bude otevřeno Muzeum MHD od 9:00 do 17:00 hodin, po celou dobu bude možné využít doprovodný program pro děti před muzeem nebo se svézt historickými vozy.

Muzeum MHD StřešovicePražský dopravní podnik připravil na tento víkend 19. a 20. září Den otevřených dveří DPP, který se bude konat v Muzeu městské hromadné dopravy v Praze. To láká návštěvníky více než čtyřmi desítkami historických vozidel a mnoha dalšími exponáty, mezi něž patří modely, fotografie, historické dokumenty, jízdenky či plánky.

Už samotná vozovna byla v roce 1991 vyhlášena technickou památkou. Stavba vznikla v roce 1909 a je typickou ukázkou účelových dopravních staveb Elektrických podniků hlavního města Prahy z období počátků MHD. Svému účelu sloužila až do roku 1992, kdy byla přestavěna na muzeum.

historická linka 41Na 6. pořadí linky číslo 2 bude po oba dny vypraven vůz T2 a od 11.00 do 18.00 hodin bude v provozu historická linka číslo 41. Jezdit bude na trase Královka – Výstaviště Holešovice (nástupní zastávka je nově Planetárium Praha) a svézt se s ní můžete například na Malostranské náměstí, k Národnímu divadlu či Pražský hrad.

Muzeum MHD – Muzeum městské hromadné dopravy v Praze

Muzeum MHD – Muzeum městské hromadné dopravy v Praze

V tramvajové vozovně v Praze-Střešovicích se nachází jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v hlavním městě ČR. Jsou v ní představeny více než čtyři desítky historických vozidel a mnoho dalších exponátů – modelů, fotografií, historických dokumentů, jízdenek a plánků.

Nostalgická tramvajová linka č. 41

Nostalgická tramvajová linka č. 41

Jízda historickou linkou 41. Ze střešovické vozovny vyjíždějí o víkendech od dubna do října historické soupravy tramvají na svou pravidelnou trať centrem Prahy na nostalgické lince 41.

Jízda historickou tramvají po Praze

Jízda historickou tramvají po Praze

Pronájem historické tramvaje a jízda historickým centrem patří k nezapomenutelným zážitkům při návštěvě Prahy.