Úvod > Aktuality > Muzeum městské hromadné dopravy v Praze je otevřeno i v zimním období

Muzeum městské hromadné dopravy v Praze je otevřeno i v zimním období

Vydáno 2. ledna 2020 Zážitky
Muzeum MHD je součástí Dopravního podniku hlavního města Prahy. Stálá expozice byla ve vozovně Střešovice otevřena v květnu 1993. Návštěvníci si tam mohou prohlédnout nejenom historická vozidla, ale například i modely, fotografie, historické dokumenty, jízdenky a plány. O víkendu 4. a 5.1.2020 vyjede opět na linku 2 vůz z roku 1952 s označením T1 ev.č.5002. V zimním období své brány muzeum otevírá každý víkend v čase od 9 do 17 hodin.

V tramvajové vozovně v Praze-Střešovicích se nachází jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy. Stálou expozici Muzea městské hromadné dopravy v Praze otevřel v květnu 1993 Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost. Veřejnosti jsou v ní představeny více než čtyři desítky historických vozidel a mnoho dalších exponátů - modelů, fotografií, historických dokumentů, jízdenek, plánků. Expozice je plná legendárních strojů a každý rok veřejnosti představuje další vzácné exponáty.

Historické autobusy či tramvaje si mohou lidé přijít do muzea prohlédnout každou sobotu nebo neděli a také o svátcích vždy od 09:00 do 17:00.

Zimní prohlídky muzea MHD a jízda historickou tramvají na lince 2

Zimní prohlídky muzea MHD a jízda historickou tramvají na lince 2

O víkendu 1. a 2.2.2020 vyjede opět na linku 2 vůz z roku 1962 s označením T3 ev.č.6102. Chceme upozornit na zimní sezonu MUZEA MHD, které své brány otevírá každý víkend a ve svátky v čase od 9 do 17 hodin.

Muzeum městské hromadné dopravy v Praze

Muzeum městské hromadné dopravy v Praze

V tramvajové vozovně v Praze-Střešovicích se nachází jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v hlavním městě ČR. Jsou v ní představeny více než čtyři desítky historických vozidel a mnoho dalších exponátů - modelů, fotografií, historických dokumentů, jízdenek a plánků.